GAP TURU 4 GECE 5 GÜNDÜZ

1245.00 TL

Gaziantep - Zeugma Müzesi - Şanlıurfa - Göbekli Tepe -  Harran - Mardin - Kasımiye Medresesi - Midyat Hasankeyf - Batman - Diyarbakır - Surlar - Adıyaman - Nemrut – Halfeti ve Tekne Turu

Mardin’de Reyhanî Gecesi İkramımızdır.

1. Gün: ANKARA – GAZİANTEP

Ankara’daki buluşma noktalarımızdan hareketle yolculuğumuza başlıyoruz. Gerekli molalar sonrası sabah saatlerinde Gaziantep’e varıyoruz.

Güzergâh: Ankara – Gaziantep - 690 km


2. Gün: GAZİANTEP - ARKEOLOJİ MÜZESİ - GAZİANTEP KALESİ - EMİNE GÖĞÜS MUTFAK GEZİSİ - GAZİANTEP HAMAM MÜZESİ - TAHMİS KAHVESİ

Alacağımız Gaziantep’e Has Yöresel Zengin açık büfe kahvaltı sonrası Gaziantep gezimize başlıyoruz. Otelimizin yakınında bulunan eski Ermeni ve Müslüman Mahallesi olan Bey Mahallesi’nin sokaklarında kısa bir yürüyüş yapıyor, Kilise’den Cami’ye çevrilmiş Kurtuluş Camii ziyareti gerçekleştiriyoruz. Ardından Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi, Gaziantep Kalesi (Panoramik), Emine Göğüş Mutfak Eserleri Müzesi gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Dünyaca ünlü Gaziantep Mutfağı’nı yakından tanıdıktan sonra bu kez de kentin diğer bir önemli kültürü olan Hamam Kültürü’nü yakından tanımak üzere Hamam Müzesi’ne gidiyoruz. Sonrasında Tahmis Kahvesinde Menengiç Kahvesi molası veriyor ve bölgenin en çarpıcı özelliğinden olan Almancılar Pazarı önünde alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımız sonrası Peygamberler şehri Şanlıurfa’ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizdedir.

Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak Gaziantep’ Yöresine Has Kahvaltı olarak sunulacaktır.

Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir. Gaziantep’teki restoranlarda Antep mutfağını öneririz. 

Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olup; Otelde açık büfe veya set menü olarak sunulacaktır

Konaklama: Grand Gülizar Otel

Güzergâh: Gaziantep-Urfa 150 km     


3. Gün: ŞANLIURFA - HARRAN – ULU CAMİİ KÜLLİYESİ - HARRAN KALESİ - KÜBİK EVLERİ – EYÜP PEYGAMBER SABIR MAKAMI - BALIKLI GÖL – AYN-ÜL ZELİHA GÖLÜ - URFA KALESİ – GÖBEKLİTEPE - URFA ÇARŞISI -

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Şanlıurfa’yı gezmeye başlıyoruz.  Kübik Evleriyle ünlü Harran’da Dünyanın ilk İslami Üniversitesi olan Ulu Camii Külliyesini, Harran Kalesini ve Kübik Ev’lerini geziyoruz. Harran gezimiz sonrasında Şanlıurfa merkeze hareket ediyoruz. Yol üzerinde bulunan Eyüp Peygamber Makamı ziyareti sonrası öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle Yemeğimizden sonra Hz. İbrahim Peygamber’in doğduğu mağara olan Halil-Ür Camii’ni, Balıklı Göl’ü, Ayn-Ül Zeliha Gölü’nü ve Urfa Kalesi’ni panoramik olarak gördükten sonra tarihi Urfa Çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Dünya arkeolojisinin göz bebeği olan ve arkeolojik çalışmaların halen devam ettiği, Dünyada bilenen ilk tapınağı içinde barındıran Göbekli Tepe Kutsal Alanını geziyor ve ’deki otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği akabinde otelimizde konuklarımıza Acentamızın ikramı olarak Leyli Gecesi-(Reyhani Türk Gecesi)’ne konuk olabilirler.

Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak otelimizde açık büfe kahvaltı olarak sunulacaktır.

Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir. Urfa’daki ciğercileri tavsiye ederiz.

Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olup; Otelde açık büfe veya set menü olarak sunulacaktır.

Mardin'de Leyli Gecesi ( Reyhanî Türk Gecesi) İkramımızdır.

Konaklama:  Yay Grand Otel 

Güzergah: Şanlıurfa-Mardin 200 km


4. Gün: MARDİN - DAYRUL ZAFARAN - MARDİN MÜZESİ - ULU CAMİİ - MİDYAT - MİDYAT KONUK EVİ - TELKÂRİ ÇARŞISI - HASANKEYF - BATMAN

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Mardin’i gezmeye başlıyoruz. Mardin’de ilk durağımız bütün dünyadaki Süryani Halkının merkezi konumunda bulunan DayrulZafaran Manastırı olacaktır. Alacağımız önemli tarihi bilgilerden sonra Mardin sokaklarından yaya olarak yolumuza devam edip Mardin’in en önemli tarihi yapılarından içerisinde Hz. Muhammed’in sakalı şerifinin bulunduğu Ulu Camiiyi geziyor, Cumhuriyet Meydanında kısa süreli olmak üzere alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz ve akabinde Midyat’a hareket ediyoruz. Midyat gezimize Sıla ve Adını Kalbime Yazdım Dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evini gezerek başlıyoruz. Tarihi Midyat Evlerinin arasından yürüyerek güzel vakitler geçiriyoruz. Midyat’ın dünyaca ünlü el işleme sanatı olan Gümüş ve Telkâri ürünlerinden satın alabileceğiniz çarşıda serbest zaman verdikten sonra Hasankeyf’e varıyoruz. Hasankeyf gezimizde İmam Abdullah Türbesi, El Rızık Camisi, Sultan Süleyman Camisi, Tarihi Hasankeyf Köprüsü, Tarihi Hasankeyf Kalesi (Panoramik), Artuklu Döneminde var olan Eski Darphane ve Mağara Evleri göreceğimiz başlıca yerler arasındadır. Hasankeyf gezimizi tamamladıktan sonra Batman’a hareket ediyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak otelimizde açık büfe kahvaltı olarak sunulacaktır.

Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir. Mardin’deki Mardin kebabı ve kaburgayı tavsiye ederiz.

Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olup; Otelimizde Yöreye Has Set Menü olarak sunulacaktır

Konaklama:  İzgi Otel 

Güzergâh:  Mardin - Batman 150 km


5. Gün: DİYARBAKIR – ON GÖZLÜ KÖPRÜ – HEVSEL BAHÇELERİ - CAHİT SITKI TARANCI MÜZESİ - DİYARBAKIR ULU CAMİİ – DÖRT AYAKLI MİNARE – TARİHİ HASAN PAŞA HANI - NEMRUT DAĞI - NEMRUT DAĞI GÜN BATIMI SEYRİ

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Güneydoğunun en eski ve köklü kenti Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Diyarbakır gezimize yapım tarihi ve yaptıran uygarlığın bilinmediği, 9000 yıllık bir tarihe sahip olduğu bilinen Diyarbakır surlarının en eskisi olan Keçi Burcu’na çıkarak başlıyoruz. Buradan Dicle Nehrine doğru baktığımızda Dicle Nehrinin üstüne kurulu 10 Gözlü Köprüyü, Hevsel Bahçelerini görüp, fotoğraflıyoruz. Sonrasında Edebiyat dünyamızın önemli isimlerinden 35 yaş şiiri ile tanınan, Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu ve şu anda müze olarak hizmet veren evi geziyoruz. Sur içerisinde İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan Anadolu’da kurulan V.Haremi Şerif olan Diyarbakır Ulu Camii’yi, Dört Ayaklı Minareyi geziyoruz. Tarihi 1572 – 1575 yıllarına kadar uzanan Tarihi Diyarbakır Cezaevi ziyareti sonrası Hasan Paşa Hanı’nda öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz, serbest zamanınızı Hasan Paşa Hanında meşhur Menengiç kahvesini yudumlayarak değerlendirebilirsiniz.

Keyifli geçen serbest zamanımız sonrası Adıyaman’a doğru hareket ediyoruz. Adıyaman’a ulaştığımızda yüksekliği on metreyi bulan, büyüleyici heykelleri, metrelerce uzunluktaki kitabeleriyle Kommagene Krallığı’nın kutsal alanı olarak nitelendirilen, 1987 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi’nde kültürel varlık olarak yerini alan Nemrut Dağı’na acentamızın sağlamış olduğu minibüslerle çıkıyoruz. Yol güzergâhımızda Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, göreceğimiz başlıca eserler olacak. Keyifli geçen yolculuğumuz sonrasında gün batımını seyretmek için Nemrut Dağı zirvesine çıkıyoruz. Zirve’de İlk olarak Doğu Terası’nda bulunan I. Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Aslan Heykellerini görüyoruz. Burada rehberimizin anlatımlarını dinlerken Nemrut’un büyüsü sizleri de derinden etkileyecek. Doğu Terası Bağış Sunağını gördükten sonra Batı Terası’na geçerek önce Batı Terası Bağış Sunağı’nı görüyoruz. Rehberimizin anlatımları bittikten sonra derin bir sessizliğe kapılıp, güneşin yukarıdan aşağıya doğru muhteşem batışını seyrediyoruz. Gün batımının tadını çıkardıktan sonra otelimize ulaşmak üzere yola çıkıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

KahvaltıTur ücretine dâhil olarak otelimizde açık büfe kahvaltı olarak sunulacaktır.

Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir. Diyarbakır’daki büryan kebabı ve ciğer tavsiye ederiz.

Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olup; Otelde Adıyaman Yöresi’ne Has Set Menü olarak sunulacaktır

Konaklama:  Bozdoğan Otel 

Güzergâh:  Batman - Diyarbakır – Adıyaman 325 km


6. Gün: ATATÜRK BARAJI - HALFETİ - HALFETİ TEKNE TURU – RUM KALE – SAVAŞAN KÖYÜ - ANKARA

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en önemli projelerinden bir tanesi olan, Fırat Nehri üzerine kurulan ATATÜRK Barajı’nı seyir terasından izliyoruz. Baraj gezisinin sonrası Halfeti’ye hareket ediyoruz. Antep fıstığı bahçeleri arasından 2 saat süren yolculuğumuzun sonrası Halfeti’ye ulaşıyoruz. Halfeti’de ilk olarak Birecik Baraj Gölü üzerinde 1 saat süren Tekne Turuna çıkıyoruz. Tekne turumuz esnasında Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, büyük bir kısmı sular altında kalan ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyünü görüyoruz. Biten tekne turumuzun sonrası göl kenarında öğle yemeği ve kahve molası için serbest zaman veriyoruz.

Serbest zamanımız sonrasında Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Zamanımızın yeterlilik durumuna göre Gaziantep’te vakit geçirilecektir. Keyifli geçen 5. günümüz sonrasında dönüş yolculuğumuza başlıyor ve gerekli molaların ardından Ankara’ya varıyoruz. Bir başka Sönmez Tur organizasyonunda daha görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak otelimizde açık büfe kahvaltı olarak sunulacaktır.

Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir. Halfeti’deki balık menülerini tavsiye ederiz.

Güzergâh:  Adıyaman - Halfeti –Gaziantep- Ankara 850 km

 

NOT: 14 NİSAN 2020 çıkış tarihli GAP turlarımızda 2 Gece Şanlıurfa - Grand Gülizar Otel konaklaması vardır. Bu tarihte Mardin - Yay Grand Otel konaklaması mevcut değildir.  


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüx Araçlar ile Ulaşım
 • Araç içi Sıcak ve Soğuk İkramlar
 • 4 gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • 5 Sabah Kahvaltısı (1.si Restaurant’ta)
 • 4 Akşam yemeği
 • Nemrut Transferi
 • Mardin'de Leyli Gecesi (Reyhani Türk Gecesi)
 • Halfeti Tekne Turu
 • Programda Belirtilen Geziler
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sigorta Poliçesi
 • Sönmez Tur Organizasyonları

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle Yemekleri
 • Yemeklerde Alınacak İçecekler
 • Kişisel Harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  14 Nisan • 27 Ekim

  Tur Fiyatları

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  14.04.20201245.00 TL1560.00 TL 1245.00 TL0 - 6 Yaş Ücretsiz
  7 - 12 Yaş 950.00 TL
  Taksitler »
  27.10.20201245.00 TL1560.00 TL 1245.00 TL0 - 6 Yaş Ücretsiz
  7 - 12 Yaş 950.00 TL
  Taksitler »

  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  GAP TURU 4 GECE 5 GÜNDÜZ HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ  Sena şerbetciler
  Rehber çok iyi davrandı
  07.06.2019

  Tur Bilgileri

  • Yarım Pansiyon
  • 08503050905
   0552 318 05 05
   0312 286 05 05
  • PEŞİN FİYATINA 3 TAKSİT
  • Tur Programını Yazdır

  Benzer Turlar

  11. ALAÇATI OT FESTİVALİ

  11. ALAÇATI OT FESTİVALİ

  1 Gece 2 Gün

  10.04.2020

  440.00 TL

  GAP TURU 4 GECE 5 GÜNDÜZ

  GAP TURU 4 GECE 5 GÜNDÜZ

  4 Gece 5 Gündüz

  14.04.2020

  1245.00 TL

  İzmirin Köyleri Turu 2 Gece 3 Gündüz

  İzmirin Köyleri Turu 2 Gece 3 Gündüz

  2 Gece 3 Gündüz

  16.04.2020

  725.00 TL

  ÇANAKKALE ŞEHİTLİK VE ASSOS TURU

  ÇANAKKALE ŞEHİTLİK VE ASSOS TURU

  1 Gece 2 Gün

  17.04.2020

  445.00 TL

  DOĞU KARADENİZ - BATUM TURU 4 GECE 5 GÜNDÜZ

  DOĞU KARADENİZ - BATUM TURU 4 GECE 5 GÜNDÜZ

  4 Gece 5 Gün

  17.04.2020

  1245.00 TL

  Şirket Hakkında Bilgi

  Turizm taşımacılık alanında 20 yıllık bir tecrübeye sahip olan Sönmez Turizm olarak kurulduğumuz günden bu yana emin adımlarla büyümeye devam etmekteyiz.

  İletişim Bilgileri

  Kızılay Mah. Atatürk Bulvarı No: 88/4 Kızılay - Çankaya / ANKARA

  Telefon: 08503050905
  0552 318 05 05
  0312 286 05 05

  © 2019 Tüm Hakları Saklıdır. Acente2