GAP Turu 5 Gün

1150.00 TL

Sizlerle Beraber Hatay'ı da Geziyoruz...

1. Gün: ANKARA – HATAY

Akşam Saat: 21.30'da Batıkent Gimsa yanında, ofisimizin bulunduğu Metro Center önünden hareket ediyoruz. Saat: 22.00’da Sıhhiye-Sezenler Sokak Atatürk Lisesi önünden misafirlerimizi de aldıktan sonra gerekli molalarla sabah saatlerinde Hatay'a varıyoruz.


2. Gün: ANTAKYA - HARBİYE - HABİBİ NECCAR CAMİİ - ST. PİERRE KİLİSESİ - GAZİANTEP -ARKEOLOJİ MÜZESİ - EMİNE GÖĞÜS MUTFAK GEZİSİ - GAZİANTEP KALESİ - TAHMİS KAHVESİ - GAZİANTEP HAMAM MÜZESİ

Sabah meşhur Harbiye Şelale Restorant’ta alacağımız meşhur Hatay kahvaltısı sonrasında Dünyanın en önemli mozaiklerinin sergilendiği ve an itibariyle Türkiye’nin en büyük Mozaik Müzesi, Antakya Arkeoloji ve Mozaik Müzesi ile Antakya gezimize devam ediyoruz. Müzeden sonra şehrin tarihi sokaklarında yapacağımız yürüyüş sırasında şehirde hala var olan Katolik - Ortodoks ve Protestan cemaatlerine ait kiliseleri de görme şansımız olacak. (Belirtilen Kiliseler halen aktif ibadethane olduklarından, ibadet saatlerinde ziyaretçi kabul etmemektedirler.) Sonrasında Anadolu’nun ilk camisi olarak bilinen Habibi Neccar Camiini ziyaret ediyoruz. Ardından da Hristiyan tarihinin en eski kiliselerinden biri olarak bilinen ve “Hristiyanlık” isminin ilk kez zikredildiği Saint Pierre Kilisesini geziyoruz. Antakya gezimizi tamamladıktan sonra, Doğu’nun Paris’i olarak adlandırılan Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Gaziantep’te vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği Gaziantep Arkeoloji Müzesi’ni geziyoruz. Ardından Gaziantep Kalesini (Panoramik) ve Kale’nin eteklerinde bulunan Emine Göğüş Mutfak Eserleri Müzesi’ni geziyoruz. Dünyaca ünlü Gaziantep Mutfağını yakından tanıdıktan sonra bu kez de kentin diğer bir önemli kültürü olan Hamam Kültürü’nü yakından tanımak üzere Hamam Müzesi’ne gidiyoruz. Sonrasında Tahmis Kahvesinde Menengiç Kahvesi molası ve bölgenin en çarpıcı özelliğinden olan Almacılar Pazarı önünde serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın bitiminde otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (Tilmen Otel vb.)


3. Gün: ŞANLIURFA - HARRAN - HARRAN KALESİ - KÜBİK EVLER - BALIKLI GÖL - URFA KALESİ - URFA ÇARŞISI - SIRA GECESİ

Otelimizde alacağımız kahvaltımız ardından Kübik Evleriyle ünlü Harran’da Dünyanın ilk İslami Üniversitesi olan Ulu Camii Külliyesini, Harran Kalesini ve Kübik Ev’leri geziyoruz. Harran gezisi sonrasında Peygamberler şehri Urfa’ya hareket ediyoruz. Hz. İbrahim Peygamber’in doğduğu mağarayı Halil-Ür Camiini, Balıklı Gölü, Ayn-Ül Zeliha Gölünü ve Urfa Kalesi gezip gördükten sonra tarihi Urfa Çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Buradan da Urfa’daki otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği akabinde dileyen konuklarımız tipik bir Urfa Sıra Gecesine konuk olabilirler. Konaklama otelimizde. (Kilim Otel vb.)


4. Gün: GÖBEKLİ TEPE - MARDİN - DAYRUL ZAFARAN - KASIMİYE MEDRESESİ - ULU CAMİİ - MİDYAT - MİDYAT KONUK EVİ - TELKÂRİ ÇARŞISI - HASANKEYF - BATMAN

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Mardin’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerimizde bulunan Dünya arkeolojisinin göz bebeği olan ve arkeolojik çalışmaların halen devam ettiği, dünyada bilenen ilk tapınağı içinde barındıran Göbekli Tepe Kutsal Alanını geziyor ve buradan Mardin’e geçiyoruz. Mardin’de ilk durağımız bütün dünyadaki Süryani Halkının merkezi konumunda bulunan Dayrul Zafaran Manastırı olacaktır. Ardından 15.yy Akkoyunlu Hükümdarı Sultan Kasım tarafından yaptırılan Kasımiye Medresesi’ni geziyoruz. Alacağımız önemli tarihi bilgilerden sonra tarihi Mardin sokaklarından yaya olarak yolumuza devam edip Mardin Müzesini ziyaret ediyoruz. Mardin çarşılarından yolumuza devam edip Mardin’in en önemli tarihi yapılarından içerisinde Hz. Muhammed’in sakalı şerifinin bulunduğu Ulu Camiyi geziyoruz ardından Midyat’a hareket ediyoruz. Midyat gezimize Sıla ve Adını Kalbime Yazdım Dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evini gezerek başlıyoruz. Tarihi Midyat Evlerinin arasından yürüyerek güzel vakitler geçiriyoruz. Midyat’ın dünyaca ünlü el işleme sanatı olan Gümüş ve Telkâri ürünlerinden satın alabileceğiniz çarşıda serbest zaman verdikten sonra Hasankeyf’e varıyoruz. Hasankeyf gezimizde İmam Abdullah Türbesi, El Rızık Camisi, Sultan Süleyman Camisi, Tarihi Hasankeyf Köprüsü, Tarihi Hasankeyf Kalesi (Panoramik), Artuklu Döneminde var olan Eski Darphane ve Mağara Evleri göreceğimiz başlıca yerler olacak. Hasankeyf gezimizi tamamladıktan sonra Batman’a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (İzgi Otel vb.)


5. Gün: DİYARBAKIR - CAHİT SITKI TARANCI MÜZESİ - DİYARBAKIR ULU CAMİİ - SURLAR MARDİN KAPI - NEMRUT DAĞI - KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ - CENDERE KÖPRÜSÜ - NEMRUT DAĞI GÜN BATIMI

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Güneydoğunun en eski ve köklü kenti Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Diyarbakır gezisine başlıyoruz. Edebiyat dünyamızın önemli isimlerinden 35 yaş şiiri ile tanınan, Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu ve şu anda müze olarak hizmet veren evi geziyoruz. Sur içerisinde İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan Anadolu’da kurulan V.Haremi Şerif olan Diyarbakır Ulu Camiini geziyoruz. Yapım tarihi ve yaptıran uygarlığın bilinmediği, 9000 yıllık bir tarihe sahip olduğu bilinen Diyarbakır surlarının en eskisi olan Keçi Burcuna çıkıyoruz. Buradan Dicle Nehrine doğru baktığımızda Dicle Nehrinin üstüne kurulu 10 Gözlü Köprüyü, Hevsel Bahçelerini görüp, fotoğraflıyoruz. Vereceğimiz öğle yemeği ve alışveriş molasından sonra Adıyaman’a hareket ediyoruz. Adıyaman’a ulaştığımızda minibüslerimize binerek Nemrut Dağı’na doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergâhımızda Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, gezeceğimiz başlıca eserler olacak. Keyifli geçen yolculuğumuz sonrasında gün batımını seyretmek için Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. Dağın en önemli unsuru ise Kommagene Kralı Antiochos'a ait Tümülüs ve Diğer Kutsal alanlardır. Zirve’de İlk olarak Doğu Terası’nda bulunan I. Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan Heykellerini görüyoruz. Burada rehberimizin anlatımlarını dinlerken Nemrut’un büyüsü sizleri de derinden etkileyecektir. Doğu Terası Bağış Sunağını gördükten sonra Batı Terası’na geçerek önce Batı Terası Bağış Sunağı’nı görüyoruz. Rehberimizin anlatımları bittikten sonra derin bir sessizliğe kapılıp, güneşin yukarıdan aşağıya doğru muhteşem batışını seyrediyoruz. Güneşin batışı sonrası otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (Bozdoğan Otel vb.)


6. Gün: ATATÜRK BARAJI - HALFETİ - HALFETİ TEKNE TURU - KAHRAMANMARAŞ - MARAŞ ÇARŞILARI - MARAŞ KALESİ - MARAŞ DONDURMASI

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en önemli projelerinden bir tanesi olan, Fırat Nehri üzerine kurulan Atatürk Barajı’nı seyir terasından izliyoruz. Baraj gezisinin ardından Halfeti’ye hareket ediyoruz. Halfeti’de ilk olarak Birecik Baraj Gölü üzerinde 1 saat süren Tekne Turuna çıkıyoruz. Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, büyük bir kısmı sular altında kalan ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyünü gördükten sonra tekrar Halfeti’ye varıyoruz. Öğle yemeği için vereceğimiz mola sonrasında 1973 yılında Kahraman unvanını alan Kahramanmaraş şehrimize gidiyoruz. Maraş’ı yukarıdan göreceğimiz Maraş Kalesinde fotoğraf molası sonrası Dünyaca ünlü Maraş dondurmalarını tadabileceğimiz Yaşar Pastanesine gidiyoruz. Sonrasında Maraş çarşılarında serbest zaman veriyoruz. Kahramanmaraş gezimiz sonrası dönüş yolculuğumuza başlıyor ve gerekli molaların ardından Ankara'ya varıyoruz. Başka bir Sönmez Tur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Özel tur araçları ile ulaşım
 • 4 gece YP konaklama
 • 5 Sabah kahvaltısı (1.si Restaurant’ta)
 • 4 Akşam yemeği
 • Nemrut transferi
 • Halfeti tekne turu
 • Programda belirtilen geziler
 • Rehberlik hizmetleri
 • Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar
 • Seyahat Güvence Poliçesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Kişisel harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  10, 24 Eylül • 04, 15 Ekim

  Tur Fiyatları

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  10.09.20191150.00 TL13400.00 TL 1050.00 TL0 - 6 Yaş Ücretsiz
  7 - 12 Yaş 850.00 TL
  Taksitler »
  24.09.20191050.00 TL1290.00 TL 1030.00 TL0 - 6 Yaş Ücretsiz
  7 - 12 Yaş 850.00 TL
  Taksitler »
  04.10.20191050.00 TL1290.00 TL 1030.00 TL0 - 6 Yaş Ücretsiz
  7 - 12 Yaş 850.00 TL
  Taksitler »
  15.10.20191050.00 TL1290.00 TL 1030.00 TL0 - 6 Yaş Ücretsiz
  7 - 12 Yaş 850.00 TL
  Taksitler »

  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  GAP Turu 5 Gün HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ  Sena şerbetciler
  Rehber çok iyi davrandı
  07.06.2019

  Tur Bilgileri

  • Yarım Pansiyon
  • 08503050905

  Benzer Turlar

  LAVANTA FESTİVALİ TURU

  LAVANTA FESTİVALİ TURU

  1 Gece 2 Gün

  23.08.2019

  350.00 TL

  Eskişehir Turu Günübirlik

  Eskişehir Turu Günübirlik

  Günübirlik

  24.08.2019

  130.00 TL

  Kapadokya Turu Günübirlik

  Kapadokya Turu Günübirlik

  Günübirlik

  24.08.2019

  140.00 TL

  FİLYOS - YÜZME TURU

  FİLYOS - YÜZME TURU

  Günübirlik

  24.08.2019

  120.00 TL

  Beypazarı, Abant , Gölcük Turu

  Beypazarı, Abant , Gölcük Turu

  Günübirlik

  25.08.2019

  130.00 TL

  Şirket Hakkında Bilgi

  Turizm taşımacılık alanında 15 yıllık bir tecrübeye sahip olan Sönmez Turizm olarak kurulduğumuz günden bu yana emin adımlarla büyümeye devam etmekteyiz.

  İletişim Bilgileri

  Kızılay Mah. Atatürk Bulvarı No: 88/4 Kızılay - Çankaya / ANKARA

  Telefon: 08503050905

  © 2019 Tüm Hakları Saklıdır. Acente2