*KURBAN BAYRAMINA ÖZEL* DOĞU KARADENİZ - BATUM TURU

1245.00 TL

Giresun - Akçaabat - Sümela - Sürmene - Uzungöl - Şenyuva - Zilkale - Ayder - Batum - Borçka - Karagöl - Rize - Ordu - Terme - Samsun - Çorum

1. Gün: ANKARA’DAN HAREKET

Belirtilen noktalarda buluşmamızın ardından gece yolculuğumuza başlıyoruz. Araç içi sıcak ve soğuk ikramlarımızın ardından sabah saatlerinde Giresun’a varıyoruz. 


2. Gün: GİRESUN KALESİ - AKÇAABAT - ATATÜRK KÖŞKÜ - SÜMELA MANASTIRI

Sabah Giresun Kalesi'nde alacağımız kahvaltının ardından, panoramik olarak Giresun'u izliyoruz. Karadeniz'in üzerinde yaşanabilecek tek adasının ve şehrin manzarasını izliyoruz. Sonrasında Zeytinlik Mahallesi'nin ara sokaklarında tarihi Giresun Evlerini görüyor ve kısa yürüyüşler sonunda aracımızla buluşuyoruz. Kemençe'nin anavatanı Görele'de kemençe heykelini fotoğraflıyoruz. Kısa molamızın ardından Akçaabat'a hareket ediyoruz. Körfez Restorant'ta alacağımız öğle yemeğinin ardından İlk durağımız Atatürk'ün 1934 ve 1937 yıllarındaki Trabzon ziyaretlerinde konuk edildiği, Trabzon Belediyesi tarafından o dönemde kullanılan eşyalarla dekore edilerek müze haline getirilen Atatürk Köşkü olacaktır. Ardından Trabzon ili Maçka ilçesi Altındere Milli Parkı içinde Karadağ'ın eteklerinde denizden 1150 m yükseklikte bulunan tarihi Sümela (Meryem Ana) Manastırı'na çıkıyoruz. Keşiş odaları, Kütüphane, Ayazma ve Manastır'ın oluşumuna sebebiyet veren Ana Kaya Kilise'nin görülmesi ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz. 

SÜMELA MANASTIRI HAKKINDA: 2020 yaz sezonunda restorasyon çalışmaları nedeni ile Sümela Manastırı kapalı olacağından Altındere Milli Parkında Sümela manastırı panoramik olarak görülüp gereken bilgilendirme rehber tarafından yapıldıktan sonra serbest zaman verilecektir. Açık olan tek kısım balkon kısmı olup çok dar bir alan olmasından dolayı grup halinde çıkılması çok uygun olmadığından misafirlerimiz rehberlerimizin yönlendirmesi ile bireysel olarak ziyaret edebilirler.


3. Gün: SÜRMENE - UZUNGÖL - ÇAY FABRİKASI - ŞENYUVA - ZİLKALE - PALOVİT ŞELALESİ - AYDER YAYLASI

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından  Sürmene'ye hareket ediyoruz. Burada Meşhur Sürmene Bıçaklar'ını görüp alma fırsatı buluyor ve sonrasında Uzungöl'e hareket ediyoruz.  Ardından kayalar üzerine oturtulan kesme taş ayakları, ahşap gövdesi ve üzerini örten yöreye has kiremitli çatısıyla benzerlerinden ayrılan Hapsiyaş Köprüsü'nü görüyoruz. Uzungöl'e vardığımızda dinlendirici doğası eşliğinde göl etrafında yürüyüşler yapıp öğle yemeğimizi alıyoruz.   Yolumuz üzerinde bahçeden toplanıp soframıza gelene kadar geçirdiği evreleri görebileceğimiz bir Çay Fabrikasının gezilmesi ve çay alışverişi sonrası  Çamlıhemşin merkezde minibüsler ile yolculuğumuza devam ediyoruz. İlk durağımız bölgenin bilinen en eski taş kemer köprüsü olan Şenyuva (Çinçiva)’da fotoğraf molası veriyoruz. Kommenos dönemi karakol kale olarak inşa edilmiş 3 kaleden biri olan ve Aşağı Kale olarak da adlandırılan, görünümü itibariyle bir kartal yuvasını andıran tarihi Zil Kale'nin ve Palovit Şelalesi'ni görüyoruz. Yayla evleri, çiçekli düzleri, türlü çiçeklerden elde edilen şifalı balı ve kaplıcasıyla sırtını görkemli Kaçkarlar'a dayamış, çam örtülü yamaçlarla cennet Ayder Yaylası'na hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz. 


4. Gün: GELİN TÜLÜ ŞELALESİ - BATUM - GONİO KALESİ - MEDEA HEYKELİ - PİAZZA MEYDANI - ALFABE KULESİ - ALİ ve NİNO HEYKELİ

Otelimizde alacağımız kahvaltımız ardından Aşağı ve Yukarı Ambarlık ( Gelin Tülü ) Şelalesi’ni geziyoruz ve daha sonra pasaporta ihtiyaç olmadan sadece kimliğimizle Sarp Sınır Kapısından Batum’a geçiyoruz. Batum’da Saint Andrew heykelinin heybetine tanıklık ettikten sonra; Gonio Apsaros Kalesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli’ni görüp, sonrasında Piazza Meydanı’na gidiyoruz, Tiyatro Meydanı’nda, Altın renkli Poseidon Heykeli’ni görüp fotoğraf molası veriyoruz. Dünyadaki 14 yazı sisteminden biri olan Gürcü Alfabesini görebileceğimiz Alfabe Kulesi ve aşkları filmlere ve kitaplara konu olan Ali ve Nino Heykeli’ni görüp Avrupa meydanında şehri tanımak için serbest zaman sunuyoruz. Öğle yemeği için verilecek serbest zaman sonrasında sınır kapısına geçerek akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz. 


5. Gün: BORÇKA - KARAGÖL - RİZE - RİZE BEZİ FABRİKASI - ORDU

Otelimizde alacağımız kahvaltımız ardından Artvin Borçka’ya geçiyoruz. Burada bizleri bekleyen araçlarla Karadeniz’in cenneti olarak bilinen Karagöl’e hareket ediyoruz. Göl çevresinde yürüyüş ve serbest zaman sonrası Rize’ye dönüyoruz. Rize’de vereceğimiz öğle yemeği molasından sonra Rize'nin el işlemeleri ile ünlü Tekpa Rize Bezi Atölyemizi ziyaret ediyoruz. Burada Rize bezi hakkında bilgilendirmeler ve yapım aşaması hakkında bilgiler alıyoruz ayrıca Rize Bezi için alış veriş imkânı sunuyoruz.  Rize turumuzun akabinde Ordu’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde bulunan Vakıf Kebir’de Yöresel ürün alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 


6. Gün: ORDU BOZTEPE - TERME - SAMSUN - İLK ADIM ANITI - BANDIRMA VAPURU - ÇORUM - ANKARA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Teleferik ile Boztepe’den Ordu ve Karadeniz’in muhteşem manzarasını seyrediyor ve fotoğraflıyoruz. Teleferikle tekrar indikten sonra Aracımızla yola çıkarak yol üzerinde fındık ve bal alışverişi için çay molası veriyoruz. Amazonlar diyarı Terme’de Öğle yemeği için serbest zaman sonrası Samsun’a hareket ediyoruz. Kurtuluş mücadelesinin başlangıç noktası Samsun’u geziyoruz. Samsun merkezdeki Bandırma Vapuru ve İlk Adım Anıtı gezilmesinin sonrasında dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Çorum’da leblebi alışverişi ve dinlenme molası için verdiğimiz serbest zaman sonrasında Ankara’ya hareket ediyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüx Araçlar ile Ulaşım
 • Araç içi Sıcak ve Soğuk İkramlar
 • 4 Gece YP Konaklama
 • 5 Sabah Kahvaltısı (1.’si Giresun’da Serpme)
 • 4 Akşam Yemeği
 • Sümela Minibüs Transferi
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • Batum Turu
 • Programda Belirtilen Geziler
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sigorta Poliçesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle Yemekleri
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı (50 TL)
 • Ordu Boztepe Teleferik Ücreti
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Kişisel Harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  31 Temmuz

  Tur Fiyatları

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  31.07.20201245.00 TL1490.00 TL 1230.00 TL7 - 12 Yaş 950.00 TLTaksitler »

  1.Ek Bilgiler

  * Gürcistan girişinde üzerinde T.C. kimlik numarası olan nüfus hüviyet cüzdanı gerektiğinden, seyahate çıkarken yanınıza kimliklerinizi almayı unutmayınız! Farklı kimlik kartları (ehliyet vs.) İle geçiş yapılmamaktadır! 

  * Veriliş tarihi 10 yılı geçmiş, yıpranmış ve soğuk mühürü hissedilmeyen kimlik kartlarıyla geçiş yapılamamaktadır. (Yeni (çipli) kimliklerle ilgili herhangi bir problem bulunmamaktadır.)

  * Yıpranmamış olsa dahi veriliş tarihinden itibaren 10 yılı geçmiş kimlikler ile Batum'a geçiş yapılamamaktadır.

  * Sarp sınır kapısı geçiş kural ve prosedürleri değişkenlik gösterebilir. Acenta görevlilerimiz gerekli durumlarda bilgilendirme yapacaklardır.

  * 18 yaşından küçük katılımcıların Gürcistan’a geçişlerinde anne veya babasından birinin bile yanında olmaması durumunda noter onaylı muvaffakatname belgesi gerekmektedir.

  * Sürekli olarak kullanılan ilaçlarınız var ise Gürcistan geçişi sırasında yanınıza raporunuzu almayı unutmayın.

  * Tur Rehberi; hava ve yol koşulları vb. sebeplere bağlı olarak, gezi programını değiştirebilir. 

  * Sümela Manastırı'nda bulunan mevcut restorasyon çalışmalarının bitmemesi halinde ziyaret mümkün olmayacağından, tur rehberi programda değişiklik yapabilir.

  * Turlarımızda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda 18 kişilik lüx minibüs, 17 – 27 kişi kayıtlarda 31 kişilik lüx midibus, 27-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Tek koltuk alımlarında acente koltuk değişikliği yapma hakkına sahiptir.

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  *KURBAN BAYRAMINA ÖZEL* DOĞU KARADENİZ - BATUM TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ  Tur Bilgileri

  • Yarım Pansiyon
  • 08503050905
   0552 318 05 05
   0312 286 05 05
  • PEŞİN FİYATINA 3 TAKSİT
  • Tur Programını Yazdır

  Benzer Turlar

  DOĞU KARADENİZ - BATUM TURU 4 GECE 5 GÜNDÜZ

  DOĞU KARADENİZ - BATUM TURU 4 GECE 5 GÜNDÜZ

  4 Gece 5 Gün

  05.06.2020

  1245.00 TL

  OLYMPOS TATİLİ 3 GECE 4 GÜN

  OLYMPOS TATİLİ 3 GECE 4 GÜN

  3 Gece 4 Gündüz

  06.06.2020

  625.00 TL

  OLYMPOS TATİLİ 4 GECE 5 GÜN

  OLYMPOS TATİLİ 4 GECE 5 GÜN

  4 Gece 5 Gündüz

  09.06.2020

  745.00 TL

  MARMARİS VE EGE'DE MAVİ YOLCULUK

  MARMARİS VE EGE'DE MAVİ YOLCULUK

  3 Gece 4 Gün

  10.06.2020

  1150.00 TL

  ÇANAKKALE ŞEHİTLİK VE ASSOS TURU

  ÇANAKKALE ŞEHİTLİK VE ASSOS TURU

  1 Gece 2 Gün

  12.06.2020

  445.00 TL

  Şirket Hakkında Bilgi

  Turizm taşımacılık alanında 20 yıllık bir tecrübeye sahip olan Sönmez Turizm olarak kurulduğumuz günden bu yana emin adımlarla büyümeye devam etmekteyiz.

  İletişim Bilgileri

  Kızılay Mah. Atatürk Bulvarı No: 88/4 Kızılay - Çankaya / ANKARA

  Telefon: 08503050905
  0552 318 05 05
  0312 286 05 05

  © 2019 Tüm Hakları Saklıdır. Acente2