*KURBAN BAYRAMI ÖZEL* GAP TURU

1490.00 TL

***Hatay Dâhil***

Hatay - Harbiye - Gaziantep - Zeugma Müzesi - Şanlıurfa - Göbekli Tepe -  Harran - Mardin - Kasımiye Medresesi - Midyat - Hasankeyf - Batman - Diyarbakır - Surlar - Adıyaman - Nemrut – Halfeti

1. Gün: ANKARA – HATAY

Ankara’daki buluşma noktalarımızdan hareketle yolculuğumuza başlıyoruz. Gerekli molalarla sabah saatlerinde Hatay'a varıyoruz.

Güzergâh: Ankara – Antakya - (680 km) 


2. Gün: HARBİYE ŞELALELERİ – SAMANDAĞ – TİTUS TÜNELİ – BEŞİKLİ MAĞARA – VAKIFLI KÖYÜ – HABİBİ NECCAR CAMİİ- SAİNT PİERRE KİLİSESİ - GAZİANTEP

Sabah Harbiye Şelale Restaurantta alacağımız meşhur Hatay kahvaltısı sonrasında Hatay gezimize başlıyoruz. Şehrin tarihi sokaklarında yapacağımız yürüyüş sırasında Hatay’ın içinden geçen Asi Nehri'ne inat uysal, huzurlu ve her köşesin barış mesajları veren ortamlarını görüyoruz. Kahvaltı sonrasında Samandağ’a hareket ediyor ve Romalılar döneminde sel sularını önlemek için bin esire yaptırılan Titus Tüneli'ni görüyoruz. Burada hem Akdeniz kıyısında güzel bir sabah yürüyüşü yapıyor hem de Titus Tüneli bitişiğindeki Beşikli Mağarayı ziyaret ediyoruz. Buraya kadar gelmişken ülkemizde bulunan tek Ermeni köyü olan Vakıflı Köyü'nü görmeden olmaz. Ermeniler hakkında bilgi edinip, Ermeni kilisesi önünde Ermeni köylülerin ürettiği tarımsal ürünlerden satın alabilirsiniz. İsteyen misafirlerimiz özel minibüsler ile (ücretini kendileri ödeyerek) bölgenin önemli ziyaret merkezlerinden birisi olan, hikâyesi Hz. Musa ve Hz. Hızır zamanına kadar gittiği söylenen Musa Ağacını ziyaret edebilirler. Samandağ ziyaretinin ardından Antakya şehir merkezine dönüyoruz ve Kuranda Yasin suresinde bahsedilen ve Anadolu’nun ilk camisi olarak bilinen Habibi Neccar Camii’yi ziyaret ediyoruz.  Şehir sokaklarında yapacağımız güzel bir gezinti ile Hatay’daki dostluk ortamını ve huzuru hissediyor, Antakya konaklarından örnekler görüyoruz. Tüm bu gezilerimizin ardından Uzun Çarşı’da öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Hristiyan tarihinin en eski kiliselerinden biri olarak bilinen ve “Hristiyanlık” isminin ilk kez zikredildiği Saint Pierre Kilisesini geziyoruz. Antakya gezimizi tamamladıktan sonra, Doğu’nun Paris’i olarak adlandırılan Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak Hatay’da serpme kahvaltı olarak sunulacaktır.

Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir. Gaziantep’teki restoranlarda Antep mutfağını öneririz. 

Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olup; Otelde açık büfe veya set menü olarak sunulacaktır.

Konaklama: Tilmen Otel

Güzergâh: Günlük yolculuk yaklaşık 275 km.


3. Gün: GAZİANTEP – KURTULUŞ CAMİİ – ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ – GAZİANTEP KALESİ – EMİNE GÖĞÜŞ MUTFAK ESERLERİ MÜZESİ – HAMAM MÜZESİ – ŞANLIURFA – SIRA GECESİ

Otelimizde alacağımız zengin açık büfe kahvaltı sonrası Gaziantep gezimize başlıyoruz. Otelimizin yakınında bulunan eski Ermeni ve Müslüman Mahallesi olan Bey Mahallesi’nin sokaklarında kısa bir yürüyüş yapıyor, Kilise den camiye çevrilmiş Kurtuluş Camii ziyareti gerçekleştiriyoruz. Ardından Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi, Gaziantep Kalesi (Panoramik), Emine Göğüş Mutfak Eserleri Müzesi gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Dünyaca ünlü Gaziantep Mutfağını yakından tanıdıktan sonra bu kez de kentin diğer bir önemli kültürü olan Hamam Kültürü’nü yakından tanımak üzere Hamam Müzesi’ne gidiyoruz. Sonrasında Tahmis Kahvesinde Menengiç Kahvesi molası veriyor ve bölgenin en çarpıcı özelliğinden olan Almacılar Pazarı önünde alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımız sonrası Peygamberler şehri Şanlıurfa’ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde. Akşam yemeği akabinde dileyen konuklarımız Urfa Sıra Gecesine konuk olabilirler.

Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak otelimizde açık büfe kahvaltı olarak sunulacaktır.

Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir.

Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olup; Otelde açık büfe veya set menü olarak sunulacaktır

Konaklama:  Kilim Otel

Güzergâh: Günlük yolculuk yaklaşık 170 km.


4. Gün: HARRAN EVLERİ – HALİL ÜR CAMİİ – BALIKLI GÖL – URFA KALESİ – EYÜP PEYGAMBER SABIR MAKAMI – GÖBEKLİTEPE - MARDİN

Otelimizde alacağımız zengin açık büfe kahvaltı sonrası Harran Ovası'ndan geçip Harran antik kentine varıyoruz. Konik Harran Evlerini ziyaret ederken, geleneğin ve modern yaşantının birbiri ile buluşmasına şahit oluyoruz. Harran ziyaretimizin ardından Urfa’ya geri dönüyor, burada Hz. İbrahim Peygamber’in doğduğu mağara olan Halil-Ür Camii, Balıklı Göl, Urfa Kalesi, Eyüp Peygamber Sabır Makamı gezilerimizi gerçekleştiriyor tarihi Urfa Çarşısında alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Şark usulü küçük lokantalarda alacağımız öğle yemeğinin ardından Dünya tarihini ve arkeoloji bilimini büyük oranda etkileyen, kuramları altüst eden Göbeklitepe kazı alanında gönümüzden 11000 yıl öncesinin sanatını bizlere sunan yontma taş çağından kalma güzelliklere şahit olacağız… Rehberimiz sizlere tarihin ilk çağlarına uzanan kısa bir yolculuk yaptıracak. Akşama doğru Viranşehir, Kızıltepe üzerinden Mardin’e ulaşıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak otelimizde açık büfe kahvaltı olarak sunulacaktır.

Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir.

Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olup; Otelde açık büfe veya set menü olarak sunulacaktır

Konaklama:  Yay Grand Otel

Güzergâh: Günlük yolculuk yaklaşık 320 km.

 


5. Gün: MARDİN – KASIMİYE MEDRESESİ – ULU CAMİİ – DEYRUL ZAFARAN MANASTIRI – MİDYAT – KONUK EVİ – HASANKEYF - BATMAN

Otelimizde alacağımız zengin açık büfe kahvaltı sonrası güzel bir güne başlıyoruz. Dünya kültür mirasına aday, zaman tünelinden üç-beş yüzyıl geriye ışınlanacağınız, dar sokaklar arasında camileri, medreseleri, kiliseleri olan Mardin gezimize başlıyoruz. Artuklu, Akkoyunlu mimarisi karışımı Kasımiye Medresesi ziyareti ile başlıyoruz turumuza. Ardından sokaklardaki Abbaralar olarak adlandırılan kemerli geçişleri görüyor, Camiler, kiliseler ve mimarisi ile ünlü dar sokaklardaki yürüyüşümüzün ardından Mardin Çarşısını, Ulu Cami’yi görüyoruz. Serbest zamanımızda isteyen misafirlerimiz hemen yakında bulunan bölgenin kutsal mekânlarından Şeyh Çabuk Camisini ziyaret edebilirler. Midyat’a hareket etmeden önceki durağımız Deyrulzafaran Manastırı. Manastırı gezdikten sonra öğle yemeğimizi biraz gecikmeli olarak Midyat’ta alacağız.  Midyat İslam’ın ve Hristiyanlığın iç içe yaşadığı bir ilçemiz. Dinler arası hoşgörü ortamının halen yaşandığı ilçemizde kısa bir gezinti yapıyor, gezimize Sıla ve Adını Kalbime Yazdım Dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evi ile devam ediyoruz. Midyat’ın dünyaca ünlü el işleme sanatı olan Gümüş ve Telkâri ürünlerinden satın alabileceğiniz çarşıda serbest zaman verdikten sonra Hasankeyf’e varıyoruz. Hasankeyf gezimizde İmam Abdullah Türbesi, El Rızık Camisi, Sultan Süleyman Camisi, Tarihi Hasankeyf Köprüsü, Tarihi Hasankeyf Kalesi (Panoramik), Artuklu Döneminde var olan Eski Darphane ve Mağara Evleri göreceğimiz başlıca yerler arasındadır. Hasankeyf gezimizi tamamladıktan sonra Batman’a hareket ediyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak otelimizde açık büfe kahvaltı olarak sunulacaktır.

Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir.

Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olup; Otelde açık büfe veya set menü olarak sunulacaktır.

Konaklama:  İzgi Turhan Otel

Güzergâh: Günlük yolculuk yaklaşık 180 km.


6. Gün: DİYARBAKIR – ON GÖZLÜ KÖPRÜ – HEVSEL BAHÇELERİ – CAHİT SITKI TARANCI EVİ – ULU CAMİİ – DÖRT AYAKLI MİNARE – HASAN PAŞA HANI – NEMRUT DAĞI GÜN BATIMI SEYRİ - ADIYAMAN

Otelimizde alacağımız zengin açık büfe kahvaltı sonrası bismil üzerinden Güneydoğunun en eski ve köklü kenti olan Diyarbakır’a doğru yola çıkıyoruz. Diyarbakır gezimize yapım tarihi ve yaptıran uygarlığın bilinmediği, 9000 yıllık bir tarihe sahip olduğu bilinen Diyarbakır surlarının en eskisi olan Keçi Burcuna çıkarak başlıyoruz. Buradan Dicle Nehrine doğru baktığımızda Dicle Nehrinin üstüne kurulu On Gözlü Köprü kıyısında vereceğimiz çay-kahve molası ardından Hevsel Bahçeleri, Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu ve şu anda müze olarak hizmet veren ev, Sur içerisinde İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan Anadolu’da kurulan V.Haremi Şerif olan Diyarbakır Ulu Camii, Dört Ayaklı Minare gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Tarihi 1572 – 1575 yıllarına kadar uzanan Hasan Paşa Hanı’nda öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz, serbest zamanınızı Hasan Paşa Hanında meşhur Menengiç kahvesini yudumlayarak değerlendirebilirsiniz. Keyifli geçen serbest zamanımız sonrası Adıyaman Nemrut Dağı’na doğru yola çıkıyoruz. Adıyaman’a ulaştığımızda yüksekliği on metreyi bulan, büyüleyici heykelleri, metrelerce uzunluktaki kitabeleriyle Kommagene Krallığı’nın kutsal alanı olarak nitelendirilen, 1987 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi’nde kültürel varlık olarak yerini alan Nemrut Dağı’na acentamızın sağlamış olduğu minibüslerle çıkıyoruz. Yol güzergâhımızda Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, göreceğimiz başlıca eserler olacak. Keyifli geçen yolculuğumuz sonrasında gün batımını seyretmek için Nemrut Dağı zirvesine çıkıyoruz. Zirve’de İlk olarak Doğu Terası’nda bulunan I. Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Aslan Heykellerini görüyoruz. Burada rehberimizin anlatımlarını dinlerken Nemrut’un büyüsü sizleri de derinden etkileyecek. Doğu Terası Bağış Sunağını gördükten sonra Batı Terası’na geçerek Batı Terası Bağış Sunağı’nı görüyoruz. Rehberimizin anlatımları bittikten sonra derin bir sessizliğe kapılıp, güneşin yukarıdan aşağıya doğru muhteşem batışını seyrediyoruz. Gün batımının tadını çıkardıktan sonra otelimize ulaşmak üzere yola çıkıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak otelimizde açık büfe kahvaltı olarak sunulacaktır.

Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir.

Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olup; Otelde açık büfe veya set menü olarak sunulacaktır.

Konaklama:  Bozdoğan Otel

Güzergâh: Günlük yolculuk yaklaşık 370 km.


7. Gün: HALFETİ TEKNE TURU – RUM KALE – TARİHİ MAĞARA EVLERİ – SAVAŞAN KÖYÜ – ADANA – TAŞ KÖPRÜ – YAĞ CAMİSİ – ULU CAMİ – SAAT KULESİ - ANKARA

Otelimizde alacağımız zengin açık büfe kahvaltı sonrası yola çıkıyoruz. Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en önemli projelerinden bir tanesi olan, Fırat Nehri üzerine kurulan ATATÜRK Barajı’nı seyir terasından izliyoruz. Baraj gezisinin ardından Halfeti’ye hareket ediyoruz. Antep fıstığı bahçeleri arasından 2 saat süren yolculuğumuzun ardından Halfeti’ye ulaşıyoruz. Halfeti’de ilk olarak Birecik Baraj Gölü üzerinde 1 saat süren Tekne Turuna çıkıyoruz. Tekne turumuz esnasında Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, büyük bir kısmı sular altında kalan ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyünü görüyoruz. Biten tekne turumuzun ardından göl kenarında öğle yemeği ve kahve molası için serbest zaman veriyor Adana’ya ulaşmak üzere tekrar yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde Fırat Nehri kıyısında Bircik’te başka bir güzellik bekliyor bizi.  Kelaynak koruma çiftliğinde nesli tükenen Kelaynak kuşlarını göreceğiz. Akşama doğru Adana’ya ulaşıyoruz. Adana’da Roma Döneminden kalan yaklaşık 2000 yıllık Taş Köprü’yü görüyoruz. Yakın zamana kadar üzerinde tonlarca ağırlıktaki araçların geçişini sağlayan Köprü orijinalinde 21 gözlü olmasına rağmen bugün 14 gözlü hali ile halen ihtişamını korumaktadır. Şehir merkezine doğru bir yürüyüş yapıyor, Yağ Camisi, Ulu Cami, Saat Kulesi gibi tarihi yapıları geziyoruz. Akşamı Adana’da karşılıyor, serbest zamanımızın ardından Ankara’ya doğru yola çıkıyoruz. Gerekli molaların ardından Ankara’ya varıyoruz. Bir başka Sönmez Tur organizasyonunda daha görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak otelimizde açık büfe kahvaltı olarak sunulacaktır.

Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir. Halfeti’deki balık menülerini tavsiye ederiz.

Güzergâh:  Günlük yolculuk yaklaşık 920 km.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks Araçlar ile Ulaşım   
 • Araç içi Sıcak ve Soğuk İkramlar
 • 4 gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • 4 Akşam yemeği  
 • 5 Sabah kahvaltısı (1.si Restaurant’ta)
 • Nemrut Dağı Minibüs Transferi
 • Halfeti Tekne Turu
 • Programda Belirtilen Çevre Gezileri
 • Profesyonel Rehberlik hizmetleri
 • Seyahat Sigorta Poliçesi
 • Sönmez Tur Organizasyonları  

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle Yemekleri
 • Yemeklerde Alınacak İçecekler
 • Kişisel Harcamalar 
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  30 Temmuz

  Tur Fiyatları

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  30.07.20201490.00 TL1800.00 TL 1490.00 TL7 - 12 Yaş 1130.00 TLTaksitler »

  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  *KURBAN BAYRAMI ÖZEL* GAP TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ  Tur Bilgileri

  • Yarım Pansiyon
  • 08503050905
   0552 318 05 05
   0312 286 05 05
  • PEŞİN FİYATINA 3 TAKSİT
  • Tur Programını Yazdır

  Benzer Turlar

  DOĞU KARADENİZ - BATUM TURU 4 GECE 5 GÜNDÜZ

  DOĞU KARADENİZ - BATUM TURU 4 GECE 5 GÜNDÜZ

  4 Gece 5 Gün

  05.06.2020

  1245.00 TL

  OLYMPOS TATİLİ 3 GECE 4 GÜN

  OLYMPOS TATİLİ 3 GECE 4 GÜN

  3 Gece 4 Gündüz

  06.06.2020

  625.00 TL

  OLYMPOS TATİLİ 4 GECE 5 GÜN

  OLYMPOS TATİLİ 4 GECE 5 GÜN

  4 Gece 5 Gündüz

  09.06.2020

  745.00 TL

  MARMARİS VE EGE'DE MAVİ YOLCULUK

  MARMARİS VE EGE'DE MAVİ YOLCULUK

  3 Gece 4 Gün

  10.06.2020

  1150.00 TL

  ÇANAKKALE ŞEHİTLİK VE ASSOS TURU

  ÇANAKKALE ŞEHİTLİK VE ASSOS TURU

  1 Gece 2 Gün

  12.06.2020

  445.00 TL

  Şirket Hakkında Bilgi

  Turizm taşımacılık alanında 20 yıllık bir tecrübeye sahip olan Sönmez Turizm olarak kurulduğumuz günden bu yana emin adımlarla büyümeye devam etmekteyiz.

  İletişim Bilgileri

  Kızılay Mah. Atatürk Bulvarı No: 88/4 Kızılay - Çankaya / ANKARA

  Telefon: 08503050905
  0552 318 05 05
  0312 286 05 05

  © 2019 Tüm Hakları Saklıdır. Acente2