UÇAK İLE GAP TURU 2 GECE 3 GÜNDÜZ

980.00 TL

SİZİN İÇİN HER ŞEYİ DÜŞÜNDÜK..

1. Gün: ANKARA ESENBOĞA HAVAALANI – DİYARBAYIR – ON GÖZLÜ KÖPRÜ – HEVSEL BAHÇELERİ – TARİHİ HASAN PAŞA HANI – HASANKEYF - MİDYAT

Siz değerli yolcularımızla belirtilen noktalarımızda buluştuktan sonra seyahat acentamızın sağlamış olduğu araçlar ile ESB Havaalanı’na doğru yola çıkıyoruz. Havaalanına ulaştığımızda Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip 07:55 Ankara – Diyarbakır uçağımıza biniş yapıyoruz. Yaklaşık 1,5 Saat süren uçuşumuzun ardından Güneydoğunun en eski ve köklü kenti Diyarbakır’a ulaşıyoruz.

Diyarbakır gezimize yapım tarihi ve yaptıran uygarlığın bilinmediği, 9000 yıllık bir tarihe sahip olduğu bilinen Diyarbakır surlarının en eskisi olan Keçi Burcuna çıkarak başlıyoruz. Buradan Dicle Nehrine doğru baktığımızda Dicle Nehrinin üstüne kurulu 10 Gözlü Köprüyü, Hevsel Bahçelerini görüp, fotoğraflıyoruz. Sonrasında Edebiyat dünyamızın önemli isimlerinden 35 yaş şiiri ile tanınan, Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu ve şu anda müze olarak hizmet veren evi geziyoruz. Sur içerisinde İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan Anadolu’da kurulan V.Haremi Şerif olan Diyarbakır Ulu Camii’yi, Dört Ayaklı Minareyi geziyoruz. Tarihi 1572 – 1575 yıllarına kadar uzanan Hasan Paşa Hanı’nda öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz, serbest zamanınızı Hasan Paşa Hanında meşhur Menengiç Kahvesini yudumlayarak değerlendirebilirsiniz.           

Diyarbakır gezimizin ardından Hasankeyf’e varıyoruz. Hasankeyf gezimizde İmam Abdullah Türbesi, El Rızık Camisi, Sultan Süleyman Camisi, Tarihi Hasankeyf Köprüsü, Tarihi Hasankeyf Kalesi (Panoramik), Artuklu Döneminde var olan Eski Darphane ve Mağara Evleri göreceğimiz başlıca yerler arasındadır. Hasankeyf gezimizi tamamladıktan sonra Midyat’a hareket ediyoruz. Midyat gezimize Sıla ve Adını Kalbime Yazdım Dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evini gezerek başlıyoruz. Tarihi Midyat Evlerinin arasından yürüyerek güzel vakitler geçiriyoruz. Midyat’ın dünyaca ünlü el işleme sanatı olan Gümüş ve Telkâri ürünlerinden satın alabileceğiniz çarşıda serbest zaman verdikten sonra otelimize giriş yapmak üzere yola çıkıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir.

Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olup; Otelde açık büfe veya set menü olarak sunulacaktır

Konaklama:  Matiat Otel vb.


2. Gün: MARDİN – DAYRULZAFARAN MANASTIRI – ŞANLIURFA – HARRAN EVLERİ – BALIKLIGÖL – GÖBEKLİTEPE – URFA SIRA GECESİ

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Mardin’e doğru yola çıkıyoruz. Mardin’de ilk durağımız bütün dünyadaki Süryani Halkının merkezi konumunda bulunan DeyrulZafaran Manastırı olacaktır. Alacağımız önemli tarihi bilgilerden sonra Mardin sokaklarından yolumuza devam edip

Süryaniler’in Mor Behnam ve kız kardeşi Saro adına 569 yılında inşa ettikleri dini yapı olan, orijinali 12. yüzyılda camiye dönüştürüldüğü için Kırklar Kilisesi adıyla anılmaya başlanan tarihi yapıyı görüyoruz. Mardin’in en önemli tarihi yapılarından içerisinde Hz. Muhammed’in sakalı şerifinin bulunduğu Ulu Camiiyi geziyor, Cumhuriyet Meydanı’nda kısa süreli olmak üzere alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz ve akabinde Peygamberler Şehri Şanlıurfa’ya doğru hareket ediyoruz.

Kübik Evleriyle ünlü Harran’da Dünyanın ilk İslami Üniversitesi olan Ulu Camii Külliyesini, Harran Kalesini ve Kübik Ev’lerini geziyoruz. Harran gezimiz sonrasında Şanlıurfa merkeze hareket ediyoruz. Yol üzerinde bulunan Eyüp Sultan Camii ve Türbe ziyareti sonrası Hz. İbrahim Peygamber’in doğduğu mağara olan Halil-Ür Camiini, Balıklı Gölü, Ayn-Ül Zeliha Gölünü ve Urfa Kalesini gezip gördükten sonra tarihi Urfa Çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Dünya arkeolojisinin göz bebeği olan ve arkeolojik çalışmaların halen devam ettiği, Dünyada bilenen ilk tapınağı içinde barındıran Göbekli Tepe Kutsal Alanını geziyor ve otelimize giriş yapmak üzere yola çıkıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Akşam yemeği akabinde dileyen konuklarımız Urfa Sıra Gecesine konuk olabilirler.

Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak otelimizde açık büfe kahvaltı olarak sunulacaktır.

Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir.

Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olup; Otelde açık büfe veya set menü olarak sunulacaktır

Konaklama:  Kilim Otel vb.


3. Gün: HALFETİ TEKNE TURU – GAZİANTEP – ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ – EMİNE GÖĞÜŞ MUTFAK ESERLERİ MÜZESİ – HAMAM MÜZESİ - ANKARA

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Halfeti’ye hareket ediyoruz. Antep fıstığı bahçeleri arasından 2 saat süren yolculuğumuzun ardından Halfeti’ye ulaşıyoruz. Halfeti’de ilk olarak Birecik Baraj Gölü üzerinde 1 saat süren Tekne Turuna çıkıyoruz. Tekne turumuz esnasında Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, büyük bir kısmı sular altında kalan ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyünü görüyoruz.

Tekne turumuz sonrasında Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Gaziantep’te vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi’ni geziyoruz. Ardından Gaziantep Kalesini (Panoramik) ve Kale’nin eteklerinde bulunan Emine Göğüş Mutfak Eserleri Müzesi’ni geziyoruz. Dünyaca ünlü Gaziantep Mutfağını yakından tanıdıktan sonra bu kez de kentin diğer bir önemli kültürü olan Hamam Kültürü’nü yakından tanımak üzere Hamam Müzesi’ne gidiyoruz. Sonrasında Tahmis Kahvesinde Menengiç Kahvesi molası veriyor ve bölgenin en çarpıcı özelliğinden olan Almacılar Pazarı önünde alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Zamanımızın yeterlilik durumuna göre Gaziantep’te vakit geçirilecektir. Keyifli geçen 3 günümüz sonrasında dönüş yolculuğumuza başlıyor ve gerekli molaların ardından Ankara’ya varıyoruz. Bir başka Sönmez Tur organizasyonunda daha görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak otelimizde açık büfe kahvaltı olarak sunulacaktır.

Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir. Halfeti’deki balık menülerini tavsiye ederiz.

Güzergâh:  Adıyaman - Halfeti – Kahramanmaraş - Ankara (848 km)


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüx Araçlar İle Ulaşım
 • Araç İçi Sıcak ve Soğuk İkramlar
 • Halfeti Tekne Turu
 • Programda Belirtilen Çevre Gezileri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Ankara – Gaziantep Gidiş Yönü Uçak Bileti
 • 2 Gece Yarım Pansiyon Otel Konaklaması
 • 3 Sabah Kahvaltısı
 • 2 Akşam Yemeği
 • Seyahat Sigorta Poliçesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle Yemekleri
 • Kişisel Harcamalar
 • Urfa Sıra Gecesi
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  09 Kasım

  Tur Fiyatları

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  09.11.2019980.00 TL1100.00 TL --Taksitler »

  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  UÇAK İLE GAP TURU 2 GECE 3 GÜNDÜZ HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ  Tur Bilgileri

  Benzer Turlar

  Çanakkale Şehitlik ve Assos Turu

  Çanakkale Şehitlik ve Assos Turu

  1 Gece 2 Gün

  25.10.2019

  380.00 TL

  İzmirin Köyleri Turu 2 Gece 3 Gündüz

  İzmirin Köyleri Turu 2 Gece 3 Gündüz

  2 Gece 3 Gündüz

  25.10.2019

  635.00 TL

  Sinop - Erfelek Kastamonu Turu

  Sinop - Erfelek Kastamonu Turu

  1 Gece 2 Gün

  25.10.2019

  390.00 TL

  BURSA - MUDANYA TURU

  BURSA - MUDANYA TURU

  1 Gece 2 Gün

  25.10.2019

  380.00 TL

  İstanbul Şile Ağva Adalar Turu

  İstanbul Şile Ağva Adalar Turu

  1 Gece 2 Gündüz

  25.10.2019

  390.00 TL

  Şirket Hakkında Bilgi

  Turizm taşımacılık alanında 15 yıllık bir tecrübeye sahip olan Sönmez Turizm olarak kurulduğumuz günden bu yana emin adımlarla büyümeye devam etmekteyiz.

  İletişim Bilgileri

  Kızılay Mah. Atatürk Bulvarı No: 88/4 Kızılay - Çankaya / ANKARA

  Telefon: 08503050905

  © 2019 Tüm Hakları Saklıdır. Acente2