Gün Batımı Gap Turu (Hatay Dahil)

2990.00 TL
 • Gün Batımı Gap Turu (Hatay Dahil)
 • Gün Batımı Gap Turu (Hatay Dahil)
 • Gün Batımı Gap Turu (Hatay Dahil)
 • Gün Batımı Gap Turu (Hatay Dahil)

Gün Batımı Gap Turu ( Hatay Dahil )

4 Gece 5 Gün
Yarım Pansiyon Konaklama

Hatay - Harbiye - Gaziantep - Zeugma Müzesi - Şanlıurfa - Göbekli Tepe - Harran -Mardin - Kasımiye Medresesi - Midyat - Hasankeyf - Batman - Diyarbakır  -Adıyaman - Nemrut – Halfeti

BONUSCARD VE WORLD KARTLARA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT SEÇENEĞİ İLE

1. Gün ANKARA – HATAY

Ankara’daki buluşma noktalarımızdan hareketle yolculuğumuza başlıyoruz. Gerekli molalarla sabah saatlerinde Hatay'a varıyoruz.

2. Gün HARBİYE ŞELALELERİ - HABİBİNECCAR CAMİİ- SAİNT PİERRE KİLİSESİ –ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ – GAZİANTEP KALESİ

Harbiye şelaleleri mesirelik alanında alacağımız sabah kahvaltısının ardından tarihte adından çok söz ettiren asi nehri etrafında kurulan Antakya şehrini gezmeye başlıyoruz. Kuranı kerimde ve İncil’de bahsedilen olayların geçtiği yerleri rehberimizin mistik anlatımı ile hissederek geziyoruz… Antakya’nın dinlerin ve kültürlerin buluşma noktası olduğunu yaşayarak görüyoruz…  Önce Hristiyanlar için önemli hac merkezlerinden birisi olan Saint Pierre (Sen Piyer) kilisesini ziyaret ediyoruz. Daha sonra şehir merkezini geziyoruz. Kuran’da Yasin suresinde konu edilen Habibi Neccar hikayesini dinliyoruz ve Habibi Neccar Camisini ve türbesini görüyoruz.  Anıtsal tarihi Antakya sokaklarını gezerken Katolik Kilisesini, Ulu Camiyi ve Yahudi Havrasını ziyaret etme imkanımız oluyor. Daha sonra Osmanlı döneminde kentin ticaret merkezi ve kalbi olan Uzun çarşıda alışveriş ve öğle yemeği için zamanımız oluyor. Saat 14 gibi Antakya’dan ayrılıp Doğu’nun Paris’i olarak adlandırılan Gaziantep ’e doğru yola çıkıyoruz. Gaziantep’te ilk durağımız Zeugma Mozaik müzesi olacak. Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi, Gaziantep Kalesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği için otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Tur ücretine dâhil olarak Hatay’da serpme kahvaltı olarak sunulacaktır.
Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir. Gaziantep’teki restoranlarda Antep mutfağını öneririz.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olup; Otelde açık büfe veya set menü olarak sunulacaktır.
Konaklama: Tilmen Otel****

3. Gün ŞANLIURFA - HARRAN - BALIKLILI GÖL - URFA ÇARŞISI - GÖBEKLİ TEPE - SIRA GECESİ

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Peygamberler şehri Şanlıurfa’ya doğru yola çıkıyoruz. Harran Ovası'ndan geçip Harran antik kentine varıyoruz. Konik Harran Evlerini ziyaret ederken, geleneğin ve modern yaşantının birbiri ile buluşmasına şahit oluyoruz. Harran ziyaretimizin ardından Urfa’ya geri dönüyor, burada Hz. İbrahim Peygamber’in doğduğu mağara olan Halil-Ür Camii, Balıklı Göl, Urfa Kalesi, gezilerimizi gerçekleştiriyor tarihi Urfa Çarşısında alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Şark usulü küçük lokantalarda alacağımız öğle yemeğinin ardından Dünya tarihini ve arkeoloji bilimini büyük oranda etkileyen, kuramları altüst eden Göbeklitepe kazı alanında gönümüzden 11000 yıl öncesinin sanatını bizlere sunan yontma taş çağından kalma güzelliklere şahit olacağız… Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde. Akşam yemeği akabinde dileyen konuklarımız Urfa Sıra Gecesine konuk olabilirler.

Sabah Kahvaltısı: Tur ücretine dâhil olarak otelimizde açık büfe kahvaltı olarak sunulacaktır.
Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olup; Otelde açık büfe veya set menü olarak sunulacaktır
Konaklama: Newton Otel****

4. Gün MARDİN - KASIMİYE MEDRESESİ – ULU CAMİ – MARDİN ÇARŞISI - MİDYAT - HASANKEYF BATMAN

Otelimizde alacağımız zengin açık büfe kahvaltı sonrası güzel bir güne başlıyoruz. Dünya kültür mirasına aday, zaman tünelinden üç-beş yüzyıl geriye ışınlanacağınız, dar sokaklar arasında camileri, medreseleri, kiliseleri olan Mardin gezimize başlıyoruz. Artuklu, Akkoyunlu mimarisi karışımı Kasımiye Medresesi ziyareti ile başlıyoruz turumuza. Ardından sokaklardaki Abbaralar olarak adlandırılan kemerli geçişleri görüyor, Camiler, kiliseler ve mimarisi ile ünlü dar sokaklardaki yürüyüşümüzün ardından Mardin Çarşısını, Ulu Cami’yi görüyoruz. Ulu cami gezimizi tamamladıktan sonra Mardin’e has yöresel lezzetlerin bulunduğu restoranlarda öğle yemeği molası veriyoruz. Bir sonraki durağımız olan Midyat’a hareket ediyoruz. Midyat İslam’ın ve Hıristiyanlığın iç içe yaşadığı bir ilçemiz. Dinler arası hoşgörü ortamının halen yaşandığı ilçemizde kısa bir gezinti yapıyor, gezimize Sıla ve Adını Kalbime Yazdım Dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evi ile devam ediyoruz. Midyat’ın dünyaca ünlü el işleme sanatı olan Gümüş ve Telkâri ürünlerinden satın alabileceğiniz çarşıda serbest zaman veriyoruz Midyat bölgesine ait Süryani el şarabı mahzenini ziyaret ediyoruz. Bir sonra ki durağımız Hasankeyf’e varıyoruz. Hasankeyf gezimizde İmam Abdullah Türbesi, El Rızık Camisi, Sultan Süleyman Camisi, Tarihi Hasankeyf Köprüsü, Tarihi Hasankeyf Kalesi(Panoramik) , Artuklu Döneminde var olan Eski Darphane ve Mağara Evleri göreceğimiz başlıca yerler arasındadır. Gezimizi tamamladıktan sonra konaklama ve akşam yemeği için otelimize geçiyoruz.


Sabah Kahvaltısı: Tur ücretine dâhil olarak otelimizde açık büfe kahvaltı olarak sunulacaktır.
Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olup; Otelde açık büfe veya set menü olarak sunulacaktır.
Konaklama: Bozoogulları Otel****

5. Gün DİYARBAKIR – ON GÖZLÜ KÖPRÜ – HEVSEL BAHÇELERİ – CAHİT SITKI TARANCI EVİ – ULU CAMİİ – DÖRT AYAKLI MİNARE – HASAN PAŞA HANI – NEMRUT DAĞI GÜN BATIMI SEYRİ – KARAKUŞ TÜMLÜSÜ – CENDERE KÖPRÜSÜ - ADIYAMAN

Otelimizde alacağımız zengin açık büfe kahvaltı sonrası Bismil üzerinden Güneydoğunun en eski ve köklü kenti olan Diyarbakır’a doğru yola çıkıyoruz. Diyarbakır gezimize yapım tarihi ve yaptıran uygarlığın bilinmediği, 9000 yıllık bir tarihe sahip olduğu bilinen Diyarbakır surlarının en eskisi olan Keçi Burcuna çıkarak başlıyoruz. Buradan Dicle Nehrine doğru baktığımızda Dicle Nehrinin üstüne kurulu On Gözlü Köprü kıyısında vereceğimiz çay-kahve molası ardından Hevsel Bahçeleri, Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu ve şu anda müze olarak hizmet veren ev, Sur içerisinde İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan Anadolu’da kurulan V.Haremi Şerif olan Diyarbakır Ulu Camii, Dört Ayaklı Minare gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Tarihi 1572 – 1575 yıllarına kadar uzanan Hasan Paşa Hanında öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz, serbest zamanınızı Hasan Paşa Hanında meşhur Menengiç kahvesini yudumlayarak değerlendirebilirsiniz. Keyifli geçen serbest zamanımız sonrası Adıyaman Nemrut Dağı’na doğru yola çıkıyoruz. Adıyaman’a ulaştığımızda yüksekliği on metreyi bulan, büyüleyici heykelleri, metrelerce uzunluktaki kitabeleriyle Kommagene Krallığı’nın kutsal alanı olarak nitelendirilen, 1987 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi’nde kültürel varlık olarak yerini alan Nemrut Dağı’na acentemizin sağlamış olduğu minibüslerle çıkıyoruz. Yol güzergâhımızda Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, göreceğimiz başlıca eserler olacak. Keyifli geçen yolculuğumuz sonrasında gün batımını seyretmek için Nemrut Dağı zirvesine çıkıyoruz. Zirve’de İlk olarak Doğu Terası’nda bulunan I. Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Aslan Heykellerini görüyoruz. Burada rehberimizin anlatımlarını dinlerken Nemrut’un büyüsü sizleri de derinden etkileyecek. Doğu Terası Bağış Sunağını gördükten sonra Batı Terası’na geçerek Batı Terası Bağış Sunağı’nı görüyoruz. Rehberimizin anlatımları bittikten sonra derin bir sessizliğe kapılıp, güneşin yukarıdan aşağıya doğru muhteşem batışını seyrediyoruz. Gün batımının tadını çıkardıktan sonra otelimize ulaşmak üzere yola çıkıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Tur ücretine dâhil olarak otelimizde açık büfe kahvaltı olarak sunulacaktır.
Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olup; Otelde açık büfe veya set menü olarak sunulacaktır.
Konaklama: WhiteStar Otel****

6. Gün ATATÜRK BARAJI – HALFETİ TEKNE TURU – EMİNE GÖĞÜŞ MUTFAK ESERLERİ MÜZESİ – HAMAM MÜZESİ – ANKARA

Otelimizde alacağımız zengin açık büfe kahvaltı sonrası yola çıkıyoruz. Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en önemli projelerinden bir tanesi olan, Fırat Nehri üzerine kurulan Atatürk Barajı’nı seyir terasından izliyoruz. Baraj gezisinin ardından Halfeti’ye hareket ediyoruz. Antep fıstığı bahçeleri arasından 2 saat süren yolculuğumuzun ardından Halfeti’ye ulaşıyoruz. Halfeti’de ilk olarak Birecik Baraj Gölü üzerinde 1 saat süren Tekne Turuna çıkıyoruz. Tekne turumuz esnasında Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, büyük bir kısmı sular altında kalan ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyünü görüyoruz.Biten tekne turumuzun ardından göl kenarında öğle yemeği ve kahve molası için serbest zaman veriyor Gaziantep’e ulaşmak üzere tekrar yola çıkıyoruz. Gaziantep’te ilk durağımız Kurtuluş Camii olacak. Kilise den camiye çevrilmiş Kurtuluş Camii ziyareti gerçekleştiriyoruz. Ardından Emine Göğüş Mutfak Eserleri Müzesi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Dünyaca ünlü Gaziantep Mutfağını yakından tanıdıktan sonra bu kez de kentin diğer bir önemli kültürü olan Hamam Kültürü’nü yakından tanımak üzere Hamam Müzesi’ne gidiyoruz. Sonrasında Tahmis Kahvesinde Menengiç Kahvesi tadımı ve alışverişi için Gaziantep tarihini içinde barındıran handa fasıl eşliğinde mola veriyor ve bölgenin en çarpıcı özelliğinden olan Almacılar Pazarı önünde alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımız sonrasında Ankara’ya doğru yola çıkıyoruz. Gerekli molaların ardından Ankara’ya varıyoruz. Bir başka Sönmez Tur organizasyonunda daha görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Tur ücretine dâhil olarak otelimizde açık büfe kahvaltı olarak sunulacaktır.
Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir. Halfeti’deki balık menülerini tavsiye ederiz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks Araçlar ile Ulaşım   
 • Araç içi Sıcak ve Soğuk İkramlar
 • 4 gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • 4 Akşam yemeği  
 • 5 Sabah kahvaltısı (1.si Restaurant’ta)
 • Programda Belirtilen Çevre Gezileri
 • Profesyonel Rehberlik hizmetleri
 • Seyahat Sigorta Poliçesi
 • Sönmez Tur Organizasyonları  

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle Yemekleri
 • Kişisel Harcamalar
 • Nemrut Dağı Minibüs Transferi
 • Halfeti Tekne Turu
 • Müze Giriş Ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • Eryaman Optimum Karşısı ( Köfteci Yusuf'un Önü ) (21:00)
 • Batıkent Metro Center Önü (21:20)
 • Armada Avm Karşısı - Ulusoy Tesisleri (21:40)
 • Kızılay Ofis Önü (Atatürk Bulvarı No:88) (22:00)
 • Taurus AVM Önü (22:20)
 • Gölbaşı (22:30)
Tur Hareket Tarihleri:
06, 27 Eylül • 18 Ekim • 01 Kasım

Tur Fiyatları

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek YatakÇocuk
06.09.20222.990,00 TL3.790,00 TL 2.990,00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
4 - 11 Yaş 2.250,00 TL
27.09.20222.990,00 TL3.790,00 TL 2.990,00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
4 - 11 Yaş 2.250,00 TL
18.10.20222.990,00 TL3.790,00 TL 2.990,00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
4 - 11 Yaş 2.250,00 TL
01.11.20222.990,00 TL3.790,00 TL 2.990,00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
4 - 11 Yaş 2.250,00 TL

1.Ek Bilgiler

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri

Gün Batımı Gap Turu (Hatay Dahil) HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?Tur Bilgileri

 • Yarım Pansiyon
 • 0552 318 05 05 - 0312 419 03 93
 • Peşin Fiyatına 3 Taksit
 • Tur Programını Yazdır

Benzer Turlar

EKO GAP TURU

EKO GAP TURU

3 Gece 4 Gün

16.11.2022

2.000,00 TL

Şirket Hakkında Bilgi

Turizm taşımacılık alanında 20 yıllık bir tecrübeye sahip olan Sönmez Turizm olarak kurulduğumuz günden bu yana emin adımlarla büyümeye devam etmekteyiz.

İletişim Bilgileri

Kızılay Mah. Atatürk Bulvarı No: 88/4 Kızılay - Çankaya / ANKARA

Telefon: 0552 318 05 05 - 0312 419 03 93

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır. Acente2