Olympos Turu

790.00 TL
 • Olympos Turu
 • Olympos Turu
 • Olympos Turu
 • Olympos Turu
 • Olympos Turu
 • Olympos Turu
 • Olympos Turu
 • Olympos Turu
 • Olympos Turu


ANTALYA OLYMPOS TURU

3 GECE 4 GÜNDÜZ

Konaklama: Türkmen Tree Houses 

Tesisimiz Covid-19 Sertifikalıdır.

OLYMPOS ANTİK KENTİ - OLYMPOS PLAJI - TEKNE TURU - AURA & İNFERNO CLUB - YANARTAŞ - ADRASAN PLAJI - SU SPORLARI - MEHTAP TURU ( EKSTRA AKTİVİTELER)

 

1. Gün ANKARA HAREKET

Siz değerli misafirlerimizle Ankara’daki buluşma noktalarımızdan hareketle yolculuğumuza başlıyoruz. Gerekli molalarla sabah saatlerinde Olympos'a varıyoruz.

2. Gün OLYMPOS ANTİK KENTİ – OLYMPOS PLAJI – KEMER AURA CLUB / İNFERNO CLUB

Sabah saatlerinde, şehrin bütün kargaşasından uzaklaştığınızı hissedercesine Olympos bölgesine has, tamamı ağaç evlerin olduğu bölgeden geçerek, portakal ağaçları ve her bölgesi bahçe çiçekleriyle düzenlenmiş, doğa ile iç içe olan konaklayacağımız tesise giriş yapıyoruz. Odalarımıza giriş yaptıktan sonra gün boyu serbest zaman olarak değerlendireceğimiz bu günde, dileyen misafirlerimiz, istirahat edebilir veya tesisin içindeki çardaklarda kahve keyfi yapabilir, dileyen misafirlerimiz Rehberimizin belirlediği saatte buluşmamızın ardından öncelikle Olympos antik kentini geziyor, fotoğraflarımızı çekiyor sonrasında akşam toplanmak üzere belirlenen saate kadar Olympos plajında deniz keyfi yapıyoruz. Tekrar otele dönüşümüzün ardından akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası yanan ateşin etrafında veya çardaklarımızda çalan müzik eşliğinde keyifli vakit geçirebilirsiniz arzu eden misafirlerimiz Kemer Merkezde bulunan Clublara gitmek isterlerse Türkiyenin gece hayatının öncülerinden Aura veya İnferno Club'a düzenlenecek olan ekstra turlarımıza katılabilirler.


Akşam Yemeği : Otelimizde açık büfe alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Konaklama : Türkmen Tree House

3. Gün OLYMPOS – ADRASAN – ADRASAN PLAJI – SULUADA TEKNE TURU – YANARTAŞ

Sabah açık büfe aldığımız kahvaltının ardından, Hafızalarımıza kazınacak muhteşem koylarda, doyasıya yüzmek ve bu görselliklere şahit olmak üzere Kemer Marina'da bizim için ayrılmış teknemize binip turumuza çıkıyoruz. Turumuz süresince ilk önce korsan mağarasını görebilirsiniz. Akabinde Antik Phaselis Koyu, Alacasu Koyu(Cennet Koyu) ve Ayışığı Koyu olmak üzere birbirinden güzel üç ayrı mevkide yüzme molası verilmektedir.Turkuaz rengindeki her koy birbirinden güzel, her koy birbirinden farklı. Öğle yemeğimiz şinitzel, salata, makarna olacaktır. Sabah 10:00’dan 16:30'a kadar doyasıya eğlence ve müziğin olduğu bu güzel tekne turumuzun finalini toplu bir fotoğrafla, atmosferimizi ölümsüzleştirerek yapıyoruz. Akşam yemeği ve istirahat için bizi limanda bekleyen aracımıza binip tesise hareket ediyoruz. 

Yanartaş Gezisi (Chimera)
Yanartaş, Tahtalı Dağı’nın eteklerinde, deniz seviyesinden 250 metre yüksekte bulunmaktadır. Gece yaptığımız bir etkinlik olan bu bölge, gizemli atmosferi ve doğal görsellikleriyle muhakkak gidilmesi görülmesi gereken bir bölgedir. Tesiste aldığımız akşam yemeğinin ardından belirlediğimiz saatlerde araçlarımıza biniyor, Yanartaş mevkiine gidiyoruz. Günümüzde, ormanın içerisinde, açık bir kayalık alanda 20 kadar yanar taş çıkış noktası vardır. MÖ. 4. yüzyıldan beri yazarlar metinlerinde bu gizemli yanan taşlardan söz etmektedirler. Ateşin bulunduğu yerin yakınlarındaki kalıntılar antik bir Bizans kilisesine aittir. Bu etkinlik için, rahat yürüyüş ayakkabısı, spor kıyafet, el feneri, su vb. getirmenizi öneririz.

Sabah Kahvaltısı : Otelimizde açık büfe şeklinde alınacak olup, tur ücretine dahildir. 
Öğle Yemeği : Ekstra
Akşam Yemeği : Otelimizde açık büfe alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Konaklama : Türkmen Tree House

4. Gün ADRASAN - ADRASAN SAHİLİ – YANARTAŞ MEHTAP TURU

Sabah tesiste kahvaltımızı yaptıktan sonra Türkiye’nin en güzel koylarından birisine sahip olan Adrasan’a doğru yola çıkıyoruz. Olympos’a yaklaşık 10 km mesafe olan bölgede gün boyu su sporları yapabilir tekne gezilerine ve dalış turlarına katılabilirsiniz. Plajın kum olması ve çok geniş alana sahip olması sizlere Olympos’un dışında da keyif sağlayacaktır.

Mehtap Turu
''En güzel anlar mehtap gecesinde başlar'' sloganımızla akşam yemeğimizi alıp, keyif çaylarımızı ve kahvelerimizi içtikten sonra, gündüz tadını çıkarttığımız denizin bu sefer gece atmosferini yaşamak üzere bizim için ayrılmış özel tekne ile uygun bir koya gidiyor, burada demir atıyoruz. Gecenin o eşsiz sessizliği, ayın denize vuran ışığı ve bu güzel atmosfere has; fasıl, sanat müziği, romantik müzikler eşliğinde bu geceye demini vuruyoruz. Gece olmasına rağmen denizin dibini rahatlıkla görebileceksiniz. Dileyen misafirlerimiz, hazırlıklı gelip gece denize girebilir, bu eşsiz deneyimi yaşayabilirler. Uygun bir saatte bu güzel atmosferi geride bırakıp tesise geri dönüş yapıp istirahate çekiliyoruz.
 

Sabah Kahvaltısı : Otelimizde açık büfe şeklinde alınacak olup, tur ücretine dahildir. 
Öğle Yemeği : Ekstra
Akşam Yemeği : Otelimizde açık büfe alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Konaklama : Türkmen Tree House

5. Gün OLYMPOS - ANKARA

Tesisimizde aldığımız kahvaltımızın ardından dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Ankara’ya doğru yola çıkıyoruz. Gerekli molaların ardından Ankara’ya varıyoruz. Bir başka Sönmez Tur organizasyonunda daha görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde açık büfe şeklinde alınacak olup, tur ücretine dahildir. 

Öğle Yemeği : Ekstra

NOT:
İsteğe Bağlı Aktiviteler
-Tekne Turu (Öğle Yemeği Dahil)
-Yanartaş Gezisi (Gidiş+Ulaşım)
-Mehtap Tekne Turu
-Aura&İnferno Club (Gidiş+Ulaşım)

Olympos antik kenti dışındaki yukarıda yazılan tüm ekstra tur ve organizasyonlar tamamen sizlerin isteği üzerine düzenlenecektir ve aynı zamanda minimum 15 kişi katılımı sağlandığı takdirde gerçekleşir. Ekstra turlar zorunlu olmayıp katılım yapmak istemeyenler Olympos sahilinde denizin, kumun, güneşin tadını çıkartarak tatil yapabilirler.

*Otelimiz her akşam saat 20:00’de ateş başında başlayan canlı müzik ile size keyifli anlar yaşatmakta ve yasal ses ve saat sınırları içerisinde gece 24:00’e kadar sizleri eğlendirmeye devam etmektedir.

*Ayrıca otelimiz içinde bulunan club bar her akşam canlı müzik ile sabah 04.00'a kadar açık olup giriş ücreti acentemiz tarafından karşılanacaktır.

TURLARIMIZDA COVİD-19 ÖNLEMLERİ

*Tesisimiz Covid-19 Sertifikalı olup, her misafir konaklamasından sonra tesisimizin odaları dezenfekte edilecek ve en az 6 saat boyunca havalandırılacaktır.

*Kayıt esnasında misafirlerimizden HES kodu istenecek olup,  risk taşımayan misafirlerimizin tura kayıtları yapılacaktır.

*Araçlarımızda doluluk oranı %50 kapasitede olacaktır.

*Araçlarımızda sosyal mesafe kuralları doğrultusunda 1’er kişi olacak şekilde oturma planları oluşturulacaktır. Bu kuralın dışına çıkılması asla söz konusu değildir.

*Tüm araçlarımız tur öncesinde ve sonrasında dezenfekte edilecek olup, tur görevlilerimiz maske ve eldiven ile hizmet verecektir.

*Misafirlerimizin araçlara kabulünden önce kızılötesi cihazlar ile ateş ölçümü yapılacak olup, araçlarımızda dezenfekte ekipmanları mevcut olacaktır.

*Maskesiz misafirlerimiz araçlara kabul edilmeyecek olup, sosyal mesafeye uyulması konusunda tur görevlilerimiz tarafından gerekli uyarılar yapılacaktır.

***Turlarımızda çalıştığımız tesisler, restoranlar, oteller ve araçlarımız COVID - 19 sertifikalıdır.

YANINIZDA BULUNMASI GEREKEN EŞYALAR

• Fotoğraf Makinesi
• Banyo Havlusu, Plaj Havlusu
• Deniz Ayakkabısı
• Şapka, Bandana
• Güneş Gözlüğü
• Plaj Çantası
• Güneş Koruyucu Krem

OLYMPOS HAKKINDA:

Olympos Antik Kenti Antalya'nın batısında Kumluca İlçesi sınırları içerisinde yer alan önemli liman kentidir. Şehir adını, 16. km kuzeyinde bulunan Torosların uzantısı 2375 m. yüksekliğe sahip Tahtalı Dağı'ndan alır. Antalya Kumluca Karayolu üstünden iki girişi vardır. Finike, Kumluca tarafından gelindiğinde Adrasan girişi, Antalya, Kemer yönünden gelince ise Olympos girişinin kullanılması zamandan tasarruf sağlayacaktır. Antik kentin Antalya'ya uzaklığı 87 km, Kumluca'ya uzaklığı ise 28 km dir.

Kentin girişine orman ve pansiyonların içinden geçerek ulaşılır. 

OLYMPOS'TA KONAKLAMA:

Olympos'ta Nerede Kalınır? Olympos, sit alanı içerisinde bulunduğundan, bölgede yapılaşma yasaktır. Bu maksatla Olympos'ta konaklama olarak ağaç evler ve ahşap bungalow'lar meşhur olmuştur. Olympos'ta konaklamak isteyen tatilciler buralarda konaklamaktadır.

 

HES kodu nedir?
Güvenle seyahat etmeniz için T.C. Sağlık Bakanlığı önlemleri kapsamında zorunlu hale getirilen yeni bir uygulamadır.
HES kodu sizlerin ve sizlerle birlikte uçacak tüm misafirlerin riskli görülen durumlarda seyahatlerini kontrol altına almak için geliştirilmiştir.
 

HES kodum yok, bu seyahatim için bir engel mi?
Evet, alınan önlemler kapsamında HES kodunuz olmadan;
- bilet satın alamazsınız,
- online ya da havalimanında check-in yapamazsınız.
HES kodum yok, HES kodumu nereden alacağım?
HES kodunu T.C. Sağlık Bakanlığı Hayat Eve Sığar uygulamasından veya 2023’e HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve ihtiyacınız olan gün sayısını göndererek çok hızlı bir şekilde temin edebilirsiniz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks Araçlar İle Ulaşım
 • Araç içi Sıcak ve Soğuk İkramlar
 • 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama 
 • 3 Akşam Yemeği
 • 3 Sabah Kahvaltısı
 • Seyahat Sigorta Poliçesi
 • Rehberlik Hizmeti
 • Sönmez Tur Refakat Hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle Yemekleri
 • Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Ekstra Aktiviteler 
 • Kişisel Harcamalar  
 • Kemerde bulunan Clublara giriş ücreti 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • Eryaman Optimum Karşısı ( Köfteci Yusuf'un Önü ) (21:30)
 • Batıkent Metro Center Önü (21:50)
 • Milli Kütüphane Yanı (22:10)
 • Kızılay Ofis Önü (Atatürk Bulvarı No:88) (22:20)
 • Armada Avm Karşısı - Ulusoy Tesisleri (22:30)
 • Ümitköy Köprüsü Altı (22:40)
Tur Hareket Tarihleri:
31 Temmuz • 07, 14, 21, 28 Ağustos • 04, 11, 18, 25 Eylül

Tur Fiyatları

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
31.07.2021790,00 TL985,00 TL 790,00 TL0 - 6 Yaş Ücretsiz
7 - 12 Yaş 595,00 TL
Taksitler »
07.08.2021790,00 TL985,00 TL 790,00 TL0 - 6 Yaş Ücretsiz
7 - 12 Yaş 595,00 TL
Taksitler »
14.08.2021790,00 TL985,00 TL 790,00 TL0 - 6 Yaş Ücretsiz
7 - 12 Yaş 595,00 TL
Taksitler »
21.08.2021790,00 TL985,00 TL 790,00 TL0 - 6 Yaş Ücretsiz
7 - 12 Yaş 595,00 TL
Taksitler »
28.08.2021790,00 TL985,00 TL 790,00 TL0 - 6 Yaş Ücretsiz
7 - 12 Yaş 595,00 TL
Taksitler »
04.09.2021790,00 TL985,00 TL 790,00 TL0 - 6 Yaş Ücretsiz
7 - 12 Yaş 595,00 TL
Taksitler »
11.09.2021790,00 TL985,00 TL 790,00 TL0 - 6 Yaş Ücretsiz
7 - 12 Yaş 595,00 TL
Taksitler »
18.09.2021790,00 TL985,00 TL 790,00 TL0 - 6 Yaş Ücretsiz
7 - 12 Yaş 595,00 TL
Taksitler »
25.09.2021790,00 TL985,00 TL 790,00 TL0 - 6 Yaş Ücretsiz
7 - 12 Yaş 595,00 TL
Taksitler »

1.Ek Bilgiler

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri

Olympos Turu HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?Tur Bilgileri

 • Yarım Pansiyon
 • 08503050905 0552 318 05 05 0312 286 05 05
 • PEŞİN FİYATINA 3 TAKSİT
 • Tur Programını Yazdır

Benzer Turlar

Eko Karadeniz Turu

Eko Karadeniz Turu

3 Gece 4 Gün

28.07.2021

1.090,00 TL

İzmir'in Köyleri Turu 2 Gece 3 Gündüz

İzmir'in Köyleri Turu 2 Gece 3 Gündüz

2 Gece 3 Gündüz

29.07.2021

690,00 TL

İstanbul Adalar - Şile - Ağva Turu

İstanbul Adalar - Şile - Ağva Turu

1 Gece 2 Gündüz

30.07.2021

540,00 TL

Marmaris Bodrum Didim Turu

Marmaris Bodrum Didim Turu

4 Gece 5 Gün

30.07.2021

1.799,00 TL

Şirket Hakkında Bilgi

Turizm taşımacılık alanında 20 yıllık bir tecrübeye sahip olan Sönmez Turizm olarak kurulduğumuz günden bu yana emin adımlarla büyümeye devam etmekteyiz.

İletişim Bilgileri

Kızılay Mah. Atatürk Bulvarı No: 88/4 Kızılay - Çankaya / ANKARA

Telefon: 08503050905 0552 318 05 05 0312 286 05 05

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır. Acente2