KURBAN BAYRAMINA ÖZEL KARADENİZ BATUM TURU

5.490,00 TL
 • KURBAN BAYRAMINA ÖZEL KARADENİZ BATUM TURU
 • KURBAN BAYRAMINA ÖZEL KARADENİZ BATUM TURU
 • KURBAN BAYRAMINA ÖZEL KARADENİZ BATUM TURU
 • KURBAN BAYRAMINA ÖZEL KARADENİZ BATUM TURU
 • KURBAN BAYRAMINA ÖZEL KARADENİZ BATUM TURU
 • KURBAN BAYRAMINA ÖZEL KARADENİZ BATUM TURU
 • KURBAN BAYRAMINA ÖZEL KARADENİZ BATUM TURU
 • KURBAN BAYRAMINA ÖZEL KARADENİZ BATUM TURU

*KURBAN BAYRAMINA ÖZEL*

KARADENİZ- BATUM TURU

TÜM KARTLARA ÖZEL VADE FARKSIZ 3 TAKSİT SEÇENEĞİ İLE

*TURUMUZ TRABZON'DA BULUNAN RESTORANIMIZA ALACAĞIMIZ YÖREYE HAS SERPME KAHVALTIYLA BAŞLAR*

Erken Rezervasyona Nakit Ödemeye Özel %5 İndirim Fırsatıyla

TRABZON – AYASOFYA – ATATÜRK KÖŞKÜ -SÜMELA MANASTIRI – ALTINDERE VADİSİ - UZUNGÖL - LUSTRA YAYLASI- SÜRMENE-HAPSİYAŞ KÖPRÜSÜ - ÇAY FABRİKASI- ÇAMLIHEMŞİN- FIRTINA DERESİ (rafting-zipline) -ŞENYUVA- ZİLKALE-PALOVİT ŞELALESİ-AYDER YAYLASI- BATUM- GONİO KALESİ-MEDEA HEYKELİ-PİAZZA MEYDANI- BATUMİ ALFABE KULESİ-ALİ VE NİNO HEYKELİ- RİZE-ÇAYELİ-ÇEÇOVA ÇAY BAHÇELERİ- TRABZON- GİRESUN-ORDU BOZTEPE- TERME-SAMSUN ATATÜRK ANITI-BANDIRMA VAPURU-ÇORUM

 

*TURLARIMIZ BÜYÜK OTOBÜS GARANTİLİDİR. 

BİLGİ VE REZERVASYON İÇİN;

*0552 318 0505*

*0312 419 03 93*

1. Gün ANKARA'DAN HAREKET

 Siz değerli misafirlerimiz ile belirtilen tur tarihinde akşam saat 20.30’da Optimum Avm önü, 20.50'de Batıkent (Metro Center), 21.30'da Kızılay Avm (ofis önü), 21.45'te Keçiören (Fatih Köprüsü)'den hareket ederek, keyifli yolculuğumuza başlıyoruz. Sabah saatlerinde Trabzon’a varıyoruz.

2. Gün TRABZON – AYASOFYA- ATATÜRK KÖŞKÜ- SÜMELA MANASTIRI – ALTINDERE VADİSİ - UZUNGÖL - LUSTRA YAYLASI(ekstra)

Sabah saatlerinde Trabzon'da ulaşmış oluyoruz belirtilen restoranda Karadeniz’e has kahvaltımızı aldıktan sonra turumuza başlıyoruz. İlk durağımız 13. Yy. Da yapılmış 1572 tarihinde camiye çevrilen ardından 1964 yılında müzeye çevrilen Kommenos devletinin en önemli eserlerinden biri olan Ayasofya Müzesine geliyoruz. Ayasofya müzesi gezisi sonrasında rehberimiz size tanıdığı serbest zaman sonrasında Trabzon’a has telkâri sanatının örneklerini görebileceğimiz ve satın alabileceğimiz telkâri atölyesi ve mağazası gezisinin ardından kısa bir yolculuk sonrası Atatürk Köşküne geliyoruz. Burada alacağımız bilgiler sonrası köşk gezimizi yapıyor fotoğraflıyor Sümela’ya doğru hareket ediyoruz Trabzon ili Maçka ilçesi Altındere Milli Parkı içinde Yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ’ın eteklerinde kayaya oyularak inşa edilmiş olan Sümela Manastırının mimari harikasını gördüğünüzde şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. 1250 mt yükseklikte bulunan Sümela Manastırı Sümela (Meryem Ana) Manastırı'na çıkıyoruz.  Keşiş odaları, Kütüphane, Ayazma ve Manastır'ın oluşumuna sebebiyet veren Ana Kaya Kilise'nin görülmesinin sonrasında Trabzon Maçka’da bulunan Altındere Milli Parkına hareket ediyoruz. Altındere Milli Parkı içine girdiğinizde adeta yeşilin 1001 tonunu göreceksiniz, Altındere Milli Parkına geldiğimizde rehberimiz sizlere fotoğraf ve öğle yemeği molası için serbest zaman verecektir. Öğle yemeği sonrasında belirtilen saatte aracımızda buluşarak Karadeniz’in vazgeçilmezi 1090 mt yükseklikte bulunan doğa harikası Uzun Göl’e doğru yola çıkıyoruz. Yamaçlardan düşen kayaların, Haldizen deresinin önünü kapatmasıyla oluşan Karadenizin simgesi haline gelen Uzun Göl’ün çevresini rehberimiz anlatımıyla yürüyerek geziyoruz, 1 saatlik gezi sonrası zamana göre Lustra Yaylasına(ekstra) çıkabiliriz 1900 mt yükseklikte olan yayladan doğa harikası Uzun Göl’ü bulutlardan seyredip benzersiz fotoğraf çekme fırsatı yakalıyoruz. Yayla da vereceğimiz serbest zaman sonrası OF yaylasında bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde Karadeniz müzikleri ve eğlencesi eşliğinde sizlere sunulacaktır.

Sabah Kahvaltısı: Trabzon'da restorantımızda alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Konaklama: 
ASTİKOZ OTEL, ZARHA OTEL, TAŞKIN OTEL (MURATLI YAYLASI) 

 

3. Gün HAMSİKÖY- SÜRMENE-ÇEÇEVA ÇAY BAHÇESİ- ÇAY FABRİKASI- TARİHİ TAŞ KÖPRÜ- UZUNGÖL- LUSTRA YAYLASI

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Yolumuz üzerinde bahçeden toplanıp gelene kadar geçirdiği evreleri görebileceğimiz bir Çay Fabrikasının gezilmesi ve doğal karadeniz çaylarının tadılması ve dileyen misafirlerimizin çay alışverişi sonrası Fırtına Deresi’ne doğru hareket ediyoruz. Ardeşen'den başlayarak solumuzda Fırtına Deresi sağımızda çay ve incir bahçeleri eşliğinde Çamlıhemşin'de bizi bekleyen yayla araçlarımıza binerek Palovit Şelalesine doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız bölgenin bilinen en eski taş kemer köprüsünün bulunduğu Şenyuva (Çinçiva)’da fotoğraf molası veriyoruz. Kommenos dönemi karakol kale olarak inşa edilmiş 3 kaleden biri olan ve Aşağı Kale olarak da adlandırılan, görünümü itibariyle bir kartal yuvasını andıran tarihi Zil Kale'yi ziyaret ediyoruz. Araçlarımızla devam ederek 30 mt yükseklikten dökülen Palovit Şelale'sinin doğa harikası atmoferine kendimizi bırakarak günün yorgunluğunu su sesiyle atıyoruz. Çamlıhemşin’de belirtilen restoranda kısa bir yemek molası sonrası tekrar araçlarımızla yayla evleri, çiçekli düzleri, türlü çiçeklerden elde edilen şifalı balı ve kaplıcasıyla sırtını görkemli Kaçkarlara dayamış, çam örtülü yamaçlarla cennet Ayder Yaylası'na hareket ediyoruz. Yaylada filmlere türkülere konu olan Gelin Tülü Şelale'sini fotoğraflayarak tulum eşliğinde Ayder yayla'sını tepeden seyrederken kahvemizi yudumluyoruz. Yayla’da vereceğimiz serbest zaman sonrası aracımızla buluşarak Ardeşen’de bulunan otelimize doğru yola çıkıyoruz akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Konaklama:  
GREEN SUADA OTEL

4. Gün BATUM - GONİO KALESİ - MEDEA HEYKELİ - PİAZZA MEYDANI - ALFABE KULESİ - ALİ ve NİNO HEYKELİ

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Hopa üzerinden Sarp Sınır Kapısı'na varıyoruz. Gürcistan'a giriş işlemleri ardından şehir merkezine hareket ediyoruz. Yol güzergâhında Aziz Andrew'in Aydınlanma Yolu ismi verilen büstünü gördükten sonra Gonio bölgesine doğru ilerliyoruz. Gonio'dan geçerken sağ tarafımızda panaromik olarak Gonio (Apsaros) Kalesi'ni görüyoruz. Bize çok da yabancı olmayan, kaynağı Bayburt'tan gelen Çoruh (Chorokhi) Nehri'nin üstünden geçip şehir merkezine giriş yapıyoruz. İlk durağımız 1866 yılında yapımı tamamlanan ahşap iç mekanı ile büyüleyici bir görünüme sahip olan Batum Merkez Cami gezimizin ardından muhteşem bir şehir planlaması örneği olan Batum’un en güzel yerlerinden biri ve Avrupa şehir meydanlarını anımsatan Piazza Meydanı'nı geziyoruz. Avrupa Meydanı'nda bulunan, şehrin hemen her yerinden görülen, heykeltıraş David Khmaladze tarafından yapılmış olup 2007 yılında 1 Milyon Lari’ye yapılan Medea Heykeli'ni,  Şehrin en görkemli heykellerinden birisi olan, hırs ve gücü temsil eden, bir çeşmenin üzerine kurulmuş Poseidon Heykeli'ni ve Tiyatro Meydan'nı geziyoruz. Yemyeşil doğası, kendine hayran bırakan sahil şeridi ile kilometrelerce uzunluğundaki Eski Batum Bulvarı'na ilerliyoruz. Kurban Said’in ünlü romanının kahramanları olan ‘’ Ali ve Nino ‘’ heykelini görüp, rehberimizden; Gürcü Prenses Nino ve Azeri Ali’nin hikâyelerini dinledikten sonrasın vereceğimiz serbest zaman sonrasında, belirtilen saatte buluşma ve sınır kapısına hareket ediyoruz. Türkiye'ye giriş için gerekli işlemler ardından 1 saatlik yolculuk sonrası Ardeşende bulunan otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizdedir.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Konaklama:  
GREEN SUADA OTEL

5. Gün FIRTINA DERESİ ( RAFTİNG, ZİPLİNE – LAZ BÖREĞİ )- RİZE-ÇAYELİ- ÇEÇEVA ÇAY BAHÇELERİ- SÜRMENE - TRABZON

Otelimizde alacağımız kahvaltımız sonrasında Fırtına Dere'sinde Zipline, Salıncak, Rafting yapmak ve Laz Böreği tatmak için vereceğimiz serbest zaman sonrası Rize'ye hareket ediyoruz. Rize'ye has meşhur Rize Bezi fabrikasında kısa bir mola sonrası izin verilir ise (Valilik) Çayeli'nde bulunan dizilere konu olan Çeçeva Köy'ü Çay Bahçe'lerine çıkılacaktır. Burada vereceğimiz fotoğraf çekimi ve serbest zaman sonrası minibüsler ile Çayeli'nde bulunan otobüsümüze dönüş yapıyoruz. Rize - Çayeli'nde vereceğimiz öğle yemeği mola sonrası Sürmene'ye hareket ediyoruz. Burada Meşhur Sürmene Bıçaklarını görüp alma fırsatı buluyor ardından Trabzon'a hareket ediyoruz. Karadeniz Bölgesi'ne ait yöresel ürünleri tadıp satın alabileceğimiz Yöresel Ürünler Evi'ne gidiyoruz çay bahçeleri ve doğa harikası yaylaları arkamızda bırakarak Giresun’a doğru yolculuğumuz devam ediyor Giresun’da bulunan otelimize akşam saatlerinde giriş yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacaktır.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Konaklama: 
GİRESUN RAMADA OTEL, GRAND AYZEK OTEL

6. Gün GİRESUN – ORDU - YASON BURNU - BOZTEPE - TERME - SAMSUN ATATÜRK ANITI - BANDIRMA VAPURU - ÇORUM - ANKARA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Ordu'ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde Giresun'u geçerken sağ tarafımızda bulunan deniz ortasında Doğu Karadeniz'in tek adası olma özelliğine sahip Amazon Adası'nı rehberimizin anlatımı ile yol eşliğinde izleyerek Ordu'ya varıyoruz. Teleferik ile Boztepe’den Ordu ve Karadeniz’in muhteşem manzarasının tadını çıkarıp çay kahve keyfi yapabileceğiniz serbest zaman sonrası teleferikle aşağı indikten sonra aracımızla yola çıkarak yol üzerinde fındık ve bal alışverişi için çay molası veriyoruz. Mola sonrasında Çaytepe Köyü sınırları içinde bulunan. 1. derece arkeolojik, 2.derece doğal SİT alanı olan Doğal güzelliği görülmeye değer ve aslına uygun çevre düzenlemesi ile turizm cazibe merkezi haline getirilen Yason Burnu yarım adasını görüyoruz ve daha sonra Amazonlar diyarı Terme’de bulunan Amazon Heykeli önünde fotoğraf ve yemek molası sonrası Samsun’a hareket ediyoruz. Kurtuluş mücadelesinin başlangıç noktası Samsun’u geziyoruz. Samsun merkezdeki Bandırma Vapuru ve Atatürk Anıtı gezilmesinin sonrasında dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Çorum’daki leblebi alışverişi ve dinlenme molası verdiğimiz serbest zaman sonrasında Ankara’ya hareket ediyoruz.

Bir başka PROGRESS TRAVEL & SÖNMEZ TUR etkinliğinde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği:
 Serbest zamanda ekstra olarak yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

►Kredi Kartlarına 3 Taksit İmkanı
► Nakit Ödemelerde Ekstra %5 İndirim
► %50'SİNİ ŞİMDİ ÖDEYİN! Kalanı Tur Tarihinden 15 Gün Önce Tamamlayın.

► Tur Tarihinden 10 gün öncesine kadar koşulsuz iptal garantisi

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Özel Tur Araçları İle Ulaşım
 • Programda Belirtilen Geziler
 • 4 Gece YP Konaklama
 • 5 Sabah Kahvaltısı (Birincisi Trabzon'da Serpme Kahvaltı)
 • 4 Akşam Yemeği
 • Sümela Minibüs Transferi
 • Ayder Yaylası Turu
 • Uzungöl Turu
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • Rehberlik Hizmeti
 • Sönmez Tur & Progress Tur  Refakati
 • Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle Yemekleri
 • Zilkale - Palovit Şelalesi -  Elevit Yayla Turu 
 • Lustra Yaylası Turu
 • Çeçova Çay Bahçeleri Turu 
 • Ordu Boztepe Teleferik Ücreti 
 • Müze  Giriş Ücretleri
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı (150 tl)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  27 Haziran

  Tur Fiyatları

  Tarihİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk YatakÇocuk
  27.06.2023 - 02.07.20235.490,00 TL6.490,00 TL 5.490,00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
  4 - 11 Yaş 4.490,00 TL

  1.Ek Bilgiler

  BATUM GEÇİŞİ İÇİN BİLGİLENDİRME:

  * Batum sınır geçişinde dönemsel yoğunluklardan dolayı geçiş işlemlerinde gecikme yaşanabilir, bu konuda rehberiniz gereken uyarılarda bulunacaktır.
  * Gürcistan’ın getirdiği yasada, ülke girişlerinde hiçbir ilacı kabul etmiyor. İlaç bulunduran kişiye hemen yasal işlem başlatılıyor.
  * Sınır kapısı geçişlerinde sistemlerin çalışmaması durumunda rehber imza çoğunluğu ile tur programında değişiklik yapabilir. Bu durumda Sönmez Turizm'in sorumluluğu bulunmamaktadır.
  * Kimliklerdeki deformasyona bağlı Gürcistan sınır geçişinde yaşanacak problemlerden Sönmez Turizm sorumlu değildir. Gürcistan Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde Fotoğraf talep etmektedir. ( Fotoğraf olması zorunludur.)
  * 1 Eylül 2019 tarihi itibari ile yeni kimlik kullanımı sınır geçişi için zorunlu tutulmuştur.
  * Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı olunmasında yarar vardır.
  * Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler rehberler tarafından tavsiye edilir.
  * Sabah kahvaltısı ve akşam yemeklerinde otel yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
  * Batum için sınır geçişlerinde 18 yaş altı katılımcılar tura hem Anne hem Baba ile birlikte katılmıyor ise katıldıkları yetişkine (Anne,Baba,Akraba vs.) yanında bulunmayan ebeveyn veya ebeveynlerin noter onaylı muvafakatname vermesi zorunludur. Aksi durumda 18 yaş altındaki çocuk sınır kapısından geçiş yapamaz.

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  KURBAN BAYRAMINA ÖZEL KARADENİZ BATUM TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?  Tur Bilgileri

  • Yarım Pansiyon
  • 0552 318 05 05 - 0312 419 03 93
  • Peşin Fiyatına 3 Taksit
  • Tur Programını Yazdır

  Benzer Turlar

  4 GECE KARADENİZ YAYLALAR & BATUM TURU

  4 GECE KARADENİZ YAYLALAR & BATUM TURU

  4 GECE 4 GÜN

  21.06.2023

  3.999,00 TL

  SİNOP SAMSUN AMASYA TURU

  SİNOP SAMSUN AMASYA TURU

  1 GECE 2 GÜN

  23.06.2023

  1.950,00 TL

  DOĞU KARADENİZ YAYLALAR & BATUM TURU

  DOĞU KARADENİZ YAYLALAR & BATUM TURU

  5 GECE 6 GÜN

  27.06.2023

  5.490,00 TL

  KURBAN BAYRAMINA ÖZEL KARADENİZ BATUM TURU

  KURBAN BAYRAMINA ÖZEL KARADENİZ BATUM TURU

  5 GECE 6 GÜN

  27.06.2023

  5.490,00 TL

  Şirket Hakkında Bilgi

  Turizm taşımacılık alanında 20 yıllık bir tecrübeye sahip olan Sönmez Turizm olarak kurulduğumuz günden bu yana emin adımlarla büyümeye devam etmekteyiz.

  İletişim Bilgileri

  Kızılay Mah. Atatürk Bulvarı Alemdar İşhanı No: 88/4 Kızılay - Çankaya / ANKARA

  Telefon: 0552 318 05 05 - 0312 419 03 93

  © 2019 Tüm Hakları Saklıdır. Acente2